Olandijos kelių saugos specialistai sunerimę dėl „Tesla“ savarankiško vairavimo sistemos

Tesla-Model-S-1Pirmadienį Olandijos kelių saugos organizacijos VVN specialistai išreiškė susirūpinimą, kad vairuotojai, vairuojantys naująjį „Tesla S“, kuriame sumontuota savarankiško vairavimo sistema, gali susigundyti paleisti iš rankų automobilio vairą.

JAV automobilių gamybos bendrovei leista naudoti autopilotavimo sistemą automobiliuose visame pasaulyje, o tai reiškia, kad ja naudotis galės ir 2000 olandų vairuotojų, – pirmadienį pranešė dienraštis „Telegraaf“.

Į komplektą įeina ir automatinio vairo valdymo sistema, kuri automatiškai išlaiko automobilį eismo juostoje bei  atokiau nuo priekyje važiuojančio automobilio. Automobilis taip pat galės pats prisiparkuoti, keisti eismo juostas bei įspėti apie nematomus kampus..

VVN yra susirūpinusi dėl tokios sistemos naudojimo įtakos saugumui keliuose. Nors kompanija „Tesla“ visuomet įspėja vairuotojus rankomis laikyti vairą, vargu ar vairuotojai atsispirs tokiai pagundai. O tai yra visiškai neatsakinga.

Organizacija teigia, kad savarankiško vairavimo sistemą reiktų leisti naudoti tik šimtu procentų įsitikinus jos saugumu. Internete yra gausu vaizdo  įrašų su avarinėmis situacijomis vairuojant „Tesla S“.

Savo pranešime „Tesla“ teigia, kad autopiloto sistema neatleidžia vairuotojo nuo atsakomybės. „Tesla“ autopiloto sistema veikia kaip sistema, kurią lėktuvuose naudoja pilotai esant puikioms sąlygoms. Tačiau vairuotojas vistiek yra atsakingas už automobilį ir jį turi valdyti.

OlandijosLietuviai.lt

 

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą