Pagyvenę olandai – energingi, sveiki ir aktyvūs

Nyderlandų statistika parengė ataskaitą apie pagyvenusių žmonių gyvenimo būdo ypatybes.  Jos teigimu, dabartinė pagynusi olandų karta yra palyginti sveika, aktyvi ir energinga. ANP teigimu, tai yra laikoma svarbiu rodikliu, patvirtinančiu šalies vystymąsi.

Pasak paskutinių duomenų, gyvenimo trukmė vis labiau ilgėja. Vyras, šiuo metu esantis 65-erių metų, vidutiniškai gali gyventi dar 19-lika metų, moteris – dar 21-erius metus. Vyrų gyvenimo trukmė pailgėjo 3,5 metų, o moterų – 2 metais, lyginant su prieš dvidešimt metų buvusia situacija. Taip pat teigiama, kad olandai pradėjo daugiau dėmesio skirti savo sveikatos priežiūrai.

Senyvo amžiaus olandai vis ilgiau gyvena savarankiškai ir daugiau dėmesio skiria mankštos darymui. 65–75 metų žmonės kiekvieną dieną dviračiu nuvažiuoja vidutiniškai apie 2,6 km. Vienintelė amžiaus grupė, kuri nuvažiuoja daugiau, yra jauni žmonės (12–25 metų). Praėjusių metų duomenimis, apie 15 proc. 65–75 metų pagyvenusių žmonių vis dar eina į sporto klubus, o maždaug ketvirtadalis senesnių nei 75-erių metų senolių, teigia, darantys įvairius pratimus kiekvieną savaitę.

Kitas ne ką mažiau svarbus išaugęs rodiklis – lankstaus darbo pasiūlos išaugimas. 2016-aisiais metais Nyderlanduose 1,8 mln. žmonių dirbo pagal lanksčius darbo kontraktus, kai 2003-iaisiais metais tokių dirbančiųjų buvo tik 1,1 mln. Tuo pačiu laikotarpiu laikinų darbuotojų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai. Statistikos duomenimis, trečdalis lanksčių darbuotojų labai vertina šį darbo kriterijų. Vis dėlto, dauguma darbuotojų teigia, kad dirbant tai yra tiesiog būtina.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą