Palygino „Lidl“ kainas Lietuvoje ir Airijoje: „gėda Lietuvai!“

„Gėda Lietuvos „Lidl“ tinklui!“ – toks šūksnis žaibiškai plinta socialinėje erdvėje, kai lietuvis, prisistatantis Egiu, paviešino maisto produktų kainas.

Vyro nuotraukose užfiksuoti identiški maisto prekybos tinklo „Lidl“ Lietuvoje ir Airijoje produktai. Vienoje nuotraukos pusėje pateiktos to paties produkto kainos Lietuvoje, kitoje – Airijoje.

Internautus itin stebina žymūs kainų skirtumai.

„Gėda Lietuvos „Lidl“ tinklui! Gėda Lietuvos valdžiai!!! Ir PVM čia „ne prie ko“, nors ir pridedam 21 proc. PVM prie airiškų kainų, vis tiek pigiau gaunasi negu Lietuvoje!“ – skelbia autorius prie paviešintų nuotraukų.

Egis skelbiasi, jog gyvena Dubline, Airijoje.

„Lašiša Airijoje kainuoja 3,29 euro. Jeigu pridedam 21 proc. PVM, kaina gaunasi 3,98 euro. Lietuvoje ta pati lašiša su PVM kainuoja 4,19 euro. Tai kodėl?“ – klausiama vienoje iš nuotraukų.

Airijoje standartinis taikomas PVM tarifas yra 23 proc. Tačiau maisto produktams taikomas 0 proc. PVM tarifas, o kai kuriems produktams 9 (kava, saldumynai) arba 13,5 proc. (kosmetika, alus, tualetinis popierius) tarifas.

Lidl kainos Lietuvoje ir Airijoje

Palyginta ir daugiau prekių. Pavyzdžiui, medus Lietuvoje kainuoja 3,99 euro, kai to paties tinklo parduotuvėje Airijoje – 2,99 euro.

Lūpų balzamas Lietuvoje kainuoja 2,49 euro, Airijoje – 1,59 euro.

Lidl kainos Lietuvoje ir Airijoje

Mocarela Lietuvoje – 0,69 euro, Airijoje – 0,59 euro.

Lidl kainos Lietuvoje ir Airijoje

Anakardžių riešutai Lietuvoje – 2,99 euro, Airijoje – 2,39 euro.

Lidl kainos Lietuvoje ir Airijoje

Avižiniai dribsniai Lietuvoje – 0,65 euro, Airijoje – 0,49 euro.

Lidl kainos Lietuvoje ir Airijoje

Slyviniai pomidorai Lietuvoje – 1,29 euro, Airijoje – 0,99 euro.

Lidl kainos Lietuvoje ir Airijoje

Lygino kainas Vokietijoje ir Lietuvoje

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad dar prieš įžengiant į Lietuvos rinką Vokietijos milžinui „Lidl“ lietuvis palygino kainas Vokietijos „Lidl“ su atitinkamomis prekėmis Lietuvoje ir liko nustėręs.

LIETUVIS, APSIPIRKĘS „LIDL“ VOKIETIJOJE: PALYGINUS KAINAS IŠTIKO ŠOKAS

„Palyginus kainas mane ištiko šokas! Lietuvoje už panašius produktus būčiau išleidęs beveik dvigubai daugiau. Jei Vokietijos „Lidl“ išleidau 9,42 euro, tai Lietuvoje viskas kainuotų apie 17,46 euro“, – stebėjosi vaikinas.

Vaikinas labai stebėjosi kai kuriomis prekėmis Lietuvoje, kurios, palyginti su esančiomis Vokietijoje, lyg prabangos prekės. Be to, panašių produktų kainos labai stipriai svyruoja.

Produktai Kaina Vokietijoje Kaina Lietuvoje
Braškės indelyje €0,88 €1,78
Tepama varškė 40 proc. €0,45/250g = €1,8/kg €4,94/kg = €1,24/250g
Bananai €0,45/0,378kg = €1,19/kg €1,44/kg = €0,54/0,378kg
Slyviniai pomidorai indelyje €0,99 €1,29
Vytintas kumpis €1,99/200g = €9,95/kg €26,60/kg = €5,32/200g
Pienas 3,5 proc. 1l €0,59 €0,82
Apelsinų sultys 1l €0,89 €1,45
Duonos kepalas €0,99/250g = €3,96/kg €1,55/kg = €0,39/250g
Marinuotas kiaulienos kepsnys 800g €2,19/800g = €2,74/kg €5,79/kg = €4,63/800g
Krepšelio suma €9,42 €17,46

„Neskaitant duonos, visos prekės Lietuvoje akivaizdžiai brangesnės, kai kurios net kelis kartus. Pavyzdžiui, marinuotas kiaulienos kepsnys man kainavo 2,19 euro, o Lietuvoje panašus kepsnys kainuotų jau 4,63 euro.

Pirkinių krepšelio palyginimas

Prie sumuštinių nusipirkau vytinto kumpio, kuris parduotuvėje nebuvo kažkoks išskirtinis – panašių pasirinkimų buvo aibė, o ir kainos skyrėsi vos keliasdešimt centų. Už 200 g pakuotę sumokėjau 1,99 euro. Lietuvoje vietoje kumpio turbūt tektų rinktis „Daktarišką“ dešrą, nes panašus kumpis kainuotų net 5,32 euro. Be to, tai net nėra pats brangiausias vytintas kumpis, o pigiausias, kokį tik radau“, – pasakojo kainas lyginęs Aurimas.

Su likusiais produktais situacija panaši – tiek vaisiai, tiek pieno produktai kelis kartus brangesni. Tik viena prekė Lietuvoje buvo pigesnė, tai yra duona.

 
Alfa.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą



 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...