Panama Papers atskleisti narkotikų prekybos užkulisiai: kur savo turtus kaupė Olandas, Pietų Karalienė ir Bosų Bosas?

pietu-karaliene-vadinama-gvatemalos-narkotiku-mafijos-vadove-marlorry-dadiana-chacon-rossell-5730a253de64a

2005-ųjų lapkričio mėnesį Nyderlandų uosto Roterdamo muitinės pareigūnai laukė ypatingo šparagų krovinio iš Peru. Juos pasiekė gandai, kad šiame krovinyje bus slepiami narkotikai. Maždaug po savaitės uostą pasiekė trys konteineriai konservuotų šparagų. 80 procentų krovinio išties sudarė daržovės, tačiau likusioji dalis – kokainas.

Olandų ir perujiečių pareigūnų tyrimas rodo, kad už šio krovinio gabenimo slypėjo „Olandu“ kriminaliniame pasaulyje pravardžiuojamas Mentas Dijkhuizenas Caceresas. Jis, kartu su teisininku Eduardo Gallardo Arciniega, organizavo pinigų plovimą per ofšorines kompanijas.

Panama Papers skandalas atskleidė, kad Panamoje įsikūrusios teisinių paslaugų kompanijos „Mossack Fonseca“ paslaugomis naudojosi ne tik Olandas, bet ir daugybė kitų nusikalstamo pasaulio atstovų, susikrovusių turtus iš prekybos narkotikais, ginklais ir reketo.

Tarptautinėms žurnalistų pajėgoms pateikti Vokietijos leidinio „Süddeutsche Zeitung“ ir tiriamosios žurnalistikos centro „International Consortium of Investigative Journalists“ (ICIJ) gauti duomenys atskleidė, kokie asmenys naudojosi ofšorinių kompanijų suteikiamu privatumu.

Rafinuotasis Olandas

Kokaino gabenimą į Nyderlandus organizavęs M.Dijkhuizenas ilgą laiką buvo įtariamas kokaino tiekimu į Europą, tačiau pričiupti Olandu vadinamą Peru pilietį nepavykdavo. Jo organizacijos sekretore vadinta Sandra Barrios Villacorta buvo nužudyta iškart po to, kai policija atsekė jos veiklą bei pateikė siūlymą įduoti savo vadovus.

Apie Olando veiklą žinojo ir „Mossack Fonseca“ vadovai, kurie 2006 metais bandė nutraukti savo bendradarbiavimą su šiuo pavojingu nusikaltėliu.

Įmonės atstovė Peru Monica Ycaza tuomet tikino, kad ji nežinojo apie per Panamą plaunamų pinigų kilmę. Jos teigimu, Olandas atrodė „išsilavinęs ir rafinuotas žmogus“.

Pietų Karalienė iš Gvatemalos

Panama papers skandalas atskleidė, kad „Mossack Fonseca“ į pagalbą buvo pasitelkusi ir Pietų Karaliene vadinama Gvatemalos narkotikų mafijos vadovė Marlorry Dadiana Chacon Rossell.

2012 metais JAV pareigūnai pavadino Pietų Karalienę viena pavojingiausių pasaulyje narkotikų prekeivių.

2012 metais JAV pareigūnai pavadino Pietų Karalienę viena pavojingiausių pasaulyje narkotikų prekeivių. Skaičiuojama, kad ji per metus į JAV iš Gvatemalos sugebėjo įvežti tūkstančius kilogramų kokaino, tuo pat metu išplaudama milijonus dolerių.

Būtent „Mossack Fonseca“ įkurtų ofšorinių įmonių dėka M.D.Chacon Rossell 2008 metais tapo „Brodway Commerce Inc.“ vadove ir prezidente. Tai jai padėjo susikurti sąskaitas Panamos ir Gvatemalos bankuose, kur šios netikros įmonės vardu gulėjo mažiausiai 12 milijonų JAV dolerių.

Įspausta į kampą JAV teisėsaugos Pietų Karalienė sudarė slaptą susitarimą ir bendradarbiavo sus teisėsauga, taip sumažindama savo bausmę bei atskleisdama narkotikų patekimo į Ameriką užkulisius.

Operacija „Baltasis banginis“

2005 metais Ispanijos pareigūnai sulaikė 50 asmenų per operaciją, pavadinimu „Baltasis banginis“. 300 milijonų JAV dolerių pinigų plovimo operacijai, kuri buvo didžiausia šalies istorijoje, vadovavo Čilės pilietis, teisininkas Fernando del Valle.

2007 metais, praėjus dvejiems metams po arešto, čilietis paprašė „Mossack Fonseca“ atgaivinti jo dar 1979 metais sukurtą kompaniją „Nitel Values SA“. Apie F.del Valles areštą Panamos kompanija nežinojo iki pat 2009-ųjų, kai jis jau prašė sukurti kompaniją Vokietijos kliento vardu. Tik tada „Mossack Fonseca“ nutraukė ryšius su pinigų plovėju.

2011 metais Ispanijos teismas nuteisė F.del Valle šešeriems metams kalėjimo dėl pinigų plovimo ir mokesčių slėpimo.

2011 metais Ispanijos teismas nuteisė F.del Valle šešeriems metams kalėjimo dėl pinigų plovimo ir mokesčių slėpimo.

Pavojingiausias pasaulio mafijozas

Panama Papers dokumentų šešėlyje figūruoja ir „pavojingiausiu pasaulio mafijozu“ vadinto Semiono Mogilevičiaus pavardė. Bosų Bosu vadintas, Vengrijoje ir Izraelyje nusikalstama veika užsiėmęs sovietinių laiko nusikalstamo pasaulio šulas itin išgarsėjo po apgavystės JAV.

„YBM Magnex International“, Pensilvanijos valstijoje registruota kompanija, iš investuotojų surinko ir pasisavino daugiau nei 150 milijonų JAV dolerių. Nors paties S.Mogilevičiaus pavardės dokumentuose nėra, bet „Mossack Fonseca“ priglaudė „Rosebud Consultants Inc.“.

Ši Bahamose įsikūrusi kompanija siuntė pinigus Ukrainos mafijozui ir jo teisininkui Adrianui Churchwardui. Neoficialiais duomenimis, teisininkas kas mėnesį sulaukdavo 20 tūkstančių JAV dolerių „honoraro“ iš „Rosebud Consultants Inc.“

Kita su S.Mogilevičium susijusi pavardė Panama Papers skandale – Igoris Fišermanas. Šis Ukrainoje gimęs amerikiečių verslininkas dalyvavo „YBM Magnex“ apgaulės schemoje, o štai jo žmona Olga Žunžurova vadovavo „Hastan Finance SA“, Seišeliuose įkurtai kompanijai, kuri padėjo valdyti finansus per Šveicarijos bankus.

Nei vienas iš šių šešėlinio pasaulio veikėjų nenorėjo bendrauti su žurnalistais ir atskleisti savo vaidmens „Mossack Fonseca“ teisinių paslaugų firmos istorijoje.

Daugiau Panama Papers atskleistų istorijų galite rasti čia.

Tyrimą anglų kalba galite skaityti čia.

Šaltinis: 15min.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą