Olandijoje pasaulio čempionate pasipylė staigmenos

ltuPasaulio ledo ritulio čempionato I B divizione Olandijoje penktadienis – laisva diena. Komandos šią dieną išnaudos atsigavimui, ekskursijoms po Eindhoveną ir treniruotėms.

Kad penktadienį laisva diena nuo varžybų, buvo galima jausti bendrų visų komandų pusryčių viešbutyje metu. Estijos rinktinės atstovai nestokojo geros nuotaikos ir ketvirtadienio rezultatus pavadino staigmenų diena. Korėja netikėtai nusileido Didžiajai Britanijai, Nyderlandai įveikė Kroatiją, o Lietuva – Estiją.

Kaip bepokštautų estai, tačiau staigmenų vakar buvo. Ir gana nemažų. „Olimpinė“ Korėjos komanda po rungtynių su Didžiąja Britanija stovėjo nuleidusi galvas – pirmaudami 2:0, azijiečiai patyrė skaudų pralaimėjimą 2:3. Britai tiesiog pasityčiojo iš varžovų vartininko, įmušdami reto grožio baudinį trečiajame kėlinyje, nulėmusį 2018 metų olimpinių žiemos žaidynių komandos šeimininkės pralaimėjimą.

Kroatija dar kartą pademonstravo disciplinos stoką. Rungtynėse su Nyderlandais buvo galima susidaryti įspūdį, jog kroatams rūpėjo tik pirma vieta, visos kitos vietos neįdomios. Netikėta šeimininkų pergalė 5:2 dar labiau apsunkino Estijos komandos šansus likti divizione, nors jiems ir taip reikės nugalėti šeimininkus.

Kokios gi Lietuvos rinktinės perspektyvos? Pusantro penketo pagrindinių žaidėjų netekę lietuviai pagrindinę užduotį  – išsaugoti vietą divizione, įvykdė su kaupu. Prieš paskutiniąsias dvi rungtynes įmanomi visi scenarijai – nuo penktosios iki pirmosios.

Kas draudžia pasvajoti apie pergalę prieš olimpiados dalyvę Korėjos komandą? Tuomet ir paskutiniosios rungtynės su britais įgytų įdomų atspalvį – tai jau būtų kova dėl pirmosios vietos grupėje.

Tačiau tai tik spėlionės. Ledo ritulio aistruolių laukia įdomus savaitgalis – rinktinė tikrai bandys įrodyti, jog pernykštė sėkmė Vilniuje, neatsitiktinė.

Turnyrinė čempionato lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. D.Britanija 3 2 1 0 0 08:05 8
2. Korėja 3 2 0 0 1 16:07 6
3. Lietuva 3 2 0 0 1 08:05 6
4. Kroatija 3 1 0 0 1 08:09 4
5. Nyderlandai 3 1 0 0 2 06:10 3
6. Estija 3 0 0 0 3 05:15 0