Pergalingas žygis pasaulio čempionate: Lietuvos ledo ritulininkai įvarčių jūroje paskandino Nyderlandus

Antrose pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono rungtynėse Lietuvos ledo ritulio rinktinė 8:0 (2:0, 4:0, 2:0) patiesė Olandijos rinktinę ir iškovojusi antrąją pergalę iš eilės, tapo čempionato lydere.

Įvarčius Lietuvos komandai pelnė ir pavardes į protokolą įsirašė beveik visa komanda: Domantas Čypas (03:27, Aivaras Bendžius, Edgaras Rybakovas), Pijus Rulevičius (14:27, Danielius Bogdziulis, Edgaras Protčenka), Ugnius Čižas (30:45, Arnoldas Bosas, Darius Pliskauskas), Emilijus Krakauskas (34:48, Markas Kaleinikovas, Ilja Četvertakas), Edgaras Rybakovas (35:26, D.Čypas, Povilas Verenis), Darius Pliskauskas (36:08, U.Čižas, E.Protčenka), Aivaras Bendžius (42:35, P.Verenis, E.Protčenka), Paulius Gintautas (53:52, E.Protčenka, P.Rulevičius).

Olandijos rinktinė neišvengė nuostolių ir čempionate kol kas turi užregistravusi 17 žaidėjų – didžioji dalis rinktinės vertų ledo ritulininkų vis dar žaidžia Vokietijos čempionate.

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos – Ugnius Čižas galėjo pasižymėti vienos pirmųjų atakų metu, o varžovai netrukus patikrino lietuvių vartų konstrukcijos stiprumą, pataikydami į virpstą.

Dar vienos lietuvių atakos metu galų gale po varginančios kelionės iš JAV poilsio gavęs ir į pirmąją gynėjų porą persikėlęs D.Čypas smūgiavo nuo mėlynos linijos, ritulys pataikė į gynėjo koją, pakeitęs kryptį įskriejo į vartus ir lietuviai išsiveržė į priekį.

Gerokai aštriau atakavę mūsiškiai turėjo neginčijamą persvarą, tačiau darbo turėjo ir vartininkas Artūras Pavliukovas, viename epizode neutralizavęs pavojingą Ronaldo Wurmo smūgį.

Už  tokį „akiplėšiškumą“ lietuviai atsakė įvarčiu, kai labai techniškai iš po gynėjo kojų į viršutinį vartų kampą smūgiavo P.Rulevičius.

Po pirmojo kėlinio 13 – 8 pagal metimus pirmavo Lietuva.

Antrąjį kėlinį grėsmingai pradėjo olandai, du kartus pavojingai smūgiavę į vartus. Lietuviai neliko skolingi – P.Verenis gudriai vienas prieš vartininką pasiuntė E.Rybakovą, tačiau pastarasis ritulį kirto į vartininką.

Pirmasis rungtynių pašalinimas įvyko tik 27-ąją rungtynių minutę, o lietuviai pasiuntė vieną prieš vartininką P.Gintautą, kuris neišnaudojo progos, o rinktinė pratęsė neišnaudotų daugumų seriją iki septynių.

Trečią įvartį lietuviai sukūrė po fantastiškos kombinacijos, kai tik aikštelėje pasirodęs D.Pliskauskas po individualaus reido atidavę ritulį A.Bosui, šis gudriai permetė U.Čižui ir pastarajam beliko ramiai pasiųsti ritulį į tuščius vartus.

Olandija pradėjo byrėti ir lietuviai pradėjo įsirašinėti savo pavardes į istoriją. Iš pradžių E.Krakauskas atidarė savo įvarčių sąskaitą pasaulio čempionatuose po individualaus reido pakartojęs metimą. Pirmuosius rezultatyvumo taškus rinktinėje įsirašė debiutantas M.Kaleinikovas ir antrametis I.Četvertakas.

Netrukus E.Rybakovas po gražaus D.Čypo perdavimo pelnė įvartį, antrąjį rinktinės karjeroje.

Olandai pakeitė vartininką, bet įsibėgėjęs U.Čižas už puikius perdavimus grąžino skolą D.Pliskauskui ir dabar jau pasižymėjo vyriausias lietuvių puolėjas.

Antrajame kėlinyje Lietuva „užmėtė“ varžovus 17 – 7.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai „padarė“ viską, kad ir toliau nepelnytų įvarčio daugumoje net ir žaisdami prieš tris varžovus, kai neįtikėtinai į tuščius vartus nepataikė D.Pliskauskas.

Tik pasibaigus daugumai fantastišką komandinį žaidimą ir toliau demonstravo Lietuva  – pasižymėjo jau septintas žaidėjas. Įvartį pelnė A.Bendžius.

Trenerių štabas, matydamas baltas vėliavas varžovų gretose, pakeitė visus metimus atrėmusį Artūrą Pavliukovą ir vartuose debiutavo „Rokiškio“ komandos vartininkas Simas Baltrūnas.

Nuostabią komandinę įvarčių seriją pratęsė P.Gintautas, pasiuntęs ritulį virš ant ledo paguldyto vartininko.

Besibaigiant rungtynėms A.Bendžius galėjo tapti vieninteliu žaidėju, pasižymėjusiu dukart, bet nerealizavo baudinio.

Lietuva pagal metimus laimėjo 48 – 25.