Perspėjimas vokiečiams – kaupti maisto ir vandens atsargas

5233546650_e1d6866282_z

Naujasis Vokietijos civilinės saugos planas dar oficialiai nepaskelbtas, tačiau jau kelia nemažai aistrų. Kritikai teigia, kad valdininkai be reikalo gąsdina šalies gyventojus. Tačiau dalis rengiamų rekomendacijų, „Der Spiegel” teigimu, nėra naujos ir neturėtų stebinti.

Šios savaitės trečiadienį civilinės saugos planas bus pateiktas apsvarstyti Vokietijos vyriausybei. Vėliau jis turėtų būti pristatytas visuomenei. Tačiau dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) praėjusį sekmadienį paskelbė esminę žinią: vokiečiams vėl atėjo metas ruoštis blogiausiam ir kaupti maisto bei vandens atsargas.

„Gyventojams rekomenduojama sukaupti maisto atsargų, kurių vienam žmogui užtektų 10 dienų”, – rašė autoritetingas leidinys. Pasak jo, plane numatyta ir geriamojo vandens atsargų norma – mažiausiai 10 litrų žmogui, kurių turėtų užtekti 5 dienas.

Tarp kitų rekomendacijų – papildyti namų vaistinėlę, taip pat būti pasirengusiems reaguoti į pavojaus pranešimus, kurie būtų skleidžiami visais įmanomais kanalais – per garsiakalbius, radiją, televiziją, SMS žinutėmis, internetu, Vokietijos geležinkelių informacine sistema.

Rengiama naujoji civilinės saugos koncepcija – pirmoji nuo Šaltojo karo pabaigos, kai Vokietija buvo suvienyta ir, kaip tuomet manyta, išnyko karinės invazijos iš Rytų grėsmė. 2012 metais dokumentą užsakė Bundestago Biudžeto komitetas. Jis buvo rengiamas paraleliai Vokietijos saugumo politikos Baltajai knygai.

FAZ pabrėžė, kad 69 puslapių „Civilinės saugos koncepcijoje” atmetama galimybė, kad Vokietija sulauktų konvencinio karinio antpuolio, pareikalausiančio sutelkti teritorinės gynybos pastangas.

Kita vertus, dokumente akcentuojama, kad įvairios masinio pobūdžio nelaimės, dėl kurių gali sutrikti vandens ar energijos tiekimas, gali įvykti ir dėl teroristų arba užsienio valstybių įsikišimo. Kaip nurodo „Der Spiegel”, didžiausiu pavojumi laikoma galimybė, kad priešininkas, įgyvendindamas „hibridinio karo” strategiją, gali griebtis sabotažo arba paskleisti pražūtingų kompiuterinių virusų.

Leidinys taip pat nurodo, kad Federalinė gyventojų saugos ir katastrofų likvidavimo tarnyba jau kurį laiką siūlo savo rekomendacijas gyventojams, kurios iš esmės yra dar griežtesnės, negu numatyta įrašyti naujajame civilinės saugos plane. Saugiai norintys jaustis vokiečiai, pasak ekspertų, turėtų būti pasirengę net dvi savaites gyventi iš sukauptų atsargų. Tam esą pakaktų 28 litrų vandens, beveik 5 kg duonos, ryžių ir makaronų, daugiau nei 5 kg daržovių, beveik po 4 kg daržovių ir pieno produktų, daugiau nei 2 kg mėsos ir kiaušinių, 0,5 kg aliejaus vienam žmogui.

Visa tai yra griežtos rekomendacijos, kurių laikytis įstengtų nebent labai savo saugumu besirūpinantys – ir daug dėl to paaukoti pasiryžę – žmonės.

Tačiau žiniasklaidai pateikus civilinės saugos planą kaip naujovę jau sukruto opozicijoje esantys Vokietijos politikai.

„Negalima nuolat šitaip bauginti žmonių naujais pasiūlymais, taip pat ir „pirkti lyg žiurkėnams”, – barėsi pokomunistinės Kairiosios partijos frakcijos vadovas Dietmaras Bartschas.

Žaliųjų atstovas Konstantinas von Notzas, nors ir pripažinęs, kad saugos planus verta atnaujinti, nepritarė, kad esama grėsmių, dėl kurių gyventojams reikėtų kaupti dideles atsargas.

Vokietijos krikščionių demokratų ir socialdemokratų politikai, priešingai, šiomis dienomis akcentuoja, kad iš anksto rengtis galimoms nelaimėms anaiptol nereiškia pulti į paniką.

Šaltinis: Alfa.lt

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą