Pigiems burnos skalavimo skysčiams bus taikomas alkoholio akcizas

burnos skalavimo skystisPrieš kelerius metus priėmusi įstatymą, kuriuo uždrausta kioskuose prekiauti daug alkoholio turinčiais burnos skalavimo skysčiais, odekolonais ir kitokiais pigios parfumerijos produktais, dabar valdžia brandina idėją juos pabranginti, pritaikant alkoholio akcizą, ir taip pasiekti, kad šie produktai nebūtų vartojami kaip svaigalų pakaitalas.

Rimantas Šadžius, finansų ministras, pirmadienį žurnalistams Vyriausybėje patvirtino, kad yra rengiamas ir derinamas pasiūlymas pritaikyti akcizą visoms alkoholio turinčioms prekėms.

„Mes visi žinome, kad neretai tie visi pigūs burnos skalavimo skysčiai yra asocialių asmenų vartojami kaip alkoholinių gėrimų pakaitalas. Apklausos rodo, kad daugiau kaip 90% tokių produktų yra panaudojama ne pagal tiesioginę paskirtį, o būtent kaip svaigalų pakaitalas. Į šią problemą atkreipia dėmesį ir įvairios tarptautinės sveikatos bei kovos su šešėliu organizacijos“, – kalbėjo p. Šadžius.

Todėl, anot jo, su tokiu „vartojimu ne pagal paskirtį“ bus kovojama branginant produktus, taigi, jiems taikant akcizus, kurie dabar yra taikomi gėrimams, turintiems savo sudėtyje etilo alkoholio.

„Mūsų paskaičiavimais, pritaikius akcizą pusės litro tokio burnos skalavimo skysčio, kurio stiprumas yra apie 20 laipsnių, kaina padidėtų apie 1,6 Eur“, – informavo finansų ministras.

Prognozuojama, kad šis pasiūlymas bus Vyriausybės pateiktas Seimui kartu su kitų metų biudžeto projektu. Tad visų alkoholio turinčių produktų pabrangimas galimas nuo 2017-ųjų kovo, kai paprastai yra pritaikomi nauji akcizų tarifai.

Ponas Šadžius sutiko, kad toks pabranginimas gali nulemti, jog alkoholinių gėrimų pigių pakaitalų pasiūla smarkiai sumažės, nes „žmonės tiesiog nustos juos pirkti“.

Dabar liūto dalis tokios pigios parfumerijos yra atvežama iš Lenkijos.

Pernai rudenį buvo pranešta, kad Valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo koordinavimo komisijos posėdyje buvo spręstas denatūruoto – turinčio priemaišų – etilo alkoholio apmokestinimo akcizu klausimas.

„Tokio tipo alkoholio savo sudėtyje turi kasdieninio vartojimo prekės kaip burnos skalavimo skystis ar kosmetinis spiritas, tačiau ne paslaptis, jog tokios higienos priemonės ne visuomet naudojamos pagal paskirtį. Šiuose produktuose esantis denatūruotas etilo alkoholis yra žalingas žmogaus sveikatai, tačiau dėl to, jog nėra apmokestintas akcizo mokesčiu, sunkios ekonominės padėties asmenų tarpe dažnai vartojamas kaip alternatyva alkoholiniams gėrimams“, – tuomet sakė Komisijai vadovaujantis Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Finansų ministerijai tuomet buvo pavesta paruošti atitinkamus teisės aktus, kurie leistų užkirsti kelią tolesnei denatūruoto etilo alkoholio prekybai be akcizo mokesčio ir taip valstybei sutaupyti biudžeto lėšas.

2014 m. Seimas priėmė įstatymą, kuriuo uždrausta iš kioskų prekiauti daug alkoholio turinčiais burnos skalavimo skysčiais, odekolonais ir kitokiais parfumerijos produktais.

Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/prekyba/2016/05/02/pigiems-burnos-skalavimo-skysciams-bus-taikomas-alkoholio-akcizas#ixzz47VNF4e76


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...