Po D. Britanijos referendumo – įžeidimų imigrantų atžvilgiu banga

Racist-flyers-posted-in-homes-of-Eastern-Europeans-in-Cambridgeshire-after-Brexit-vote-683448

Po Jungtinėje Karalystėje (JK) surengto referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) šalia namų ir mokyklų Huntingtone atsirado skrajučių su užrašu: „Daugiau jokių lenkiškų kenkėjų“.

„Mama išėjo pro duris ir pamatė akmenuku prispaustą lapelį, kad jo nenuneštų vėjas“, – pasakojo moteris.

„Mamos kaimynystėje gyvena lenkai, taigi manoma, kad šis raštelis galimai buvo skirtas jiems. Ji buvo ištikta šoko, įtūžusi, negalėjo patikėti tuo, ką mato.“ – pasakojimą tęsė moteris.

Į susitikimą Cambridgeshire’o policijos nuovadoje atvykęs Danielis Guzas pasakojo, kad lenkų tautybės moteris skrajutę su tokiu užrašu rado ant savo automobilio, o dar vieną – sode prie namų.

„Situacija labai prasta, patariame žmonėms pranešti apie šiuos užrašus policijai arba juos ignoruoti“, – teigė jis.

Kadangi ant skrajučių esantys užrašai lenkų kalba labai netaisyklingi, manoma, kad iš anglų kalbos frazės išverstos suvedus jas į programą „Google Translation“.

Tyrimą vykdantys Cambridgeshire’o policijos pareigūnai jau apklausė kelis liudininkus.

„Tokios ar bet kokios panašios medžiagos gamyba ir skleidimas priskirtina rasinės neapykantos skleidimui, o maksimali už šį nusikaltimą gresianti bausmė – 7 metai kalėjime“, – informavo policijos pareigūnas Martinas Brunnigas.

„Bet kokie pranešimai dėl neapykantos skleidimo nusikaltimų šioje grafystėje bus nuodugniai tiriami; labai svarbu, kad tokią skrajutę gavę ar nuo panašaus persekiojimo nukentėję asmenys kreiptųsi į policiją.“ – patarė jis.

Socialiniuose tinkluose plinta ir ir kitų imigrantus žeminančių išpuolių įrašai. Socialinio tinklo vartotojas praneša, kad vieno jo kaimyno lenko automobilis išteptas baltais dažais.

anglija.lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...