Po lyderių avarijos „Formulės-1“ lenktynes Barselonoje laimėjo 18-metis olandas

dv2228794

Penktąjį 2016 metų pasaulio „Formulės-1“ lenktynių etapą – Ispanijos „Grand Prix“ lenktynes – sekmadienį laimėjo iš ketvirtosios pozicijos startavęs bei „Red Bull-TAG Heuer“ komandoje šį savaitgalį debiutavęs 18-metis olandas Maxas Verstappenas.

Tik 24-osiose „Formulės-1“ čempionato lenktynėse karjeroje startavęs olandas 66-is „Catalunya Montmello“ trasos ratus (307,230 km) įveikė per 1 valandą 41 minutę 40,017 sekundės ir, 0,616 sekundės aplenkęs antroje vietoje likusį 2007 metų planetos čempioną suomį Kimi Raikkoneną („Ferrari“), tapo jauniausiu lenktynininku, laimėjusių „Formulės-1“ planetos pirmenybių etapą.

Sekmadienį M. Verstappenui buvo 18 metų ir 227 dienos ir jis gerokai pagerino vokiečio Sebastieno Vettelio rekordą, kuris pirmąjį etapą – 2008 metais Italijoje – laimėjo būdamas 21 metų bei 73 dienų.

Beje, keturiskart pasaulio čempionas S. Vettelis („Ferrari“) sekmadienį finišavo trečias, o ketvirtą vietą užėmę nugalėtojo komandos draugas australas Danielis Ricciardo, kuriam paskutiniajame rate dar teko pasikeisti sprogusią padangą.

Ypač nesėkmingai lenktynės susiklostė iš pirmosios eilės startavusiems „Mercedes“ komandos pilotams britui Lewisui Hamiltonui ir sezono lyderiui vokiečiui Nico Rosbergui, kurie susidūrė dar pirmajame rate ir nebaigė lenktynių.

Bendroje čempionato įskaitoje N. Rosbergas surinko 100 taškų ir 39-iais lenkia į antrą vietą pakilusį K. Raikkoneną, o M. Verstappenas bendroje įskaitoje po pergalės su 38 taškais pakilo į šeštąją poziciją:

1. Max Verstappen (Olandija), „Red Bull-TAG Heuer“       1 val. 41 min. 40,017 sek.

2. Kimi Raikkonen (Suomija), „Ferrari“                              atsiliko 0,616 sek.