Prancūzijoje įvykdytas kraupus teroro aktas

© EPA-ELTA nuotr.

© EPA-ELTA nuotr.

 

Nicoje teroro akto aukomis tapo 80 žmonių, dar 18 yra kritinės būklės. Tai penktadienį televizijos kanalui BFM TV pareiškė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernaras Kaznevas (Bernard Cazeneuve).

Jis taip pat pažymėjo, kad tragedijos kaltininko tapatybė kol kas nenustatyta. “Dabar pareigūnai aiškinasi jo tapatybę. Dar reikės nustatyti, ar jis turėjo bendrininkų”, – pridūrė ministras.

Atakos metu ketvirtadienio vakarą Anglų krantinėje Nicoje buvo tūkstančiai žmonių, kurie skirstėsi po šventinio fejerverko, skirto nacionalinei šventei – Bastilijos paėmimo dienai. Gautomis žiniomis, į minią dideliu greičiu rėžėsi sunkvežimis ir važiavo per žmones 2 kilometrus. Automobilyje rasta ginklų, šaudmenų ir granatų. Vairuotoją nušovė policininkai, išpuolio aplinkybės tiriamos.

Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) penktadienį pranešė, kad nepaprastosios padėties režimas, turėjęs pasibaigti liepos 26 d., bus pratęstas dar trims mėnesiams. Be to, saugumui užtikrinti bus pasitelkti rezervistai. Pasak F. Olando, Prancūzija ketina suintensyvinti smūgius islamistams Irake ir Sirijoje, kadangi ketvirtadienio išpuolį Nicoje veikiausiai surengė islamo teroristai.

Prancūzijos prezidentas nepatvirtino pasirodžiusių pranešimų apie sunkvežimio vairuotojo tapatybę. Remdamasi šaltiniais policijoje, AFP anksčiau pranešė, kad rasti dokumentai priklausė žmogui, turėjusiam dvigubą Prancūzijos ir Tuniso pilietybę.

Prancūzijos musulmonai griežtai pasmerkė kruviną ataką Nicoje ir paragino penktadienio pamaldas skirti šios tragedijos aukų atminimui.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

 

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) pasiūlė Prancūzijai visą reikiamą paramą tiriant tragedijos Nicoje aplinkybes. Pasak jo, JAV patvirtina “solidarumą ir partnerystę su Prancūzija – savo seniausia sąjungininke”.

Pasak žiniasklaidos, teroro akto Nicoje vykdytojas buvo žinomas policijai

Žmogus, ketvirtadienio vakarą įvykdęs teroro aktą Prancūzijos mieste Nicoje, buvo žinomas policijai, pranešė televizijos kanalas BFM TV.

Pasak žiniasklaidos, vykdytojas buvo atpažintas iš dokumentų, kurie rasti prie jo. Tai – 1985 metais gimęs tunisiečių kilmės Prancūzijos pilietis. Anksčiau jis buvo traukiamas atsakomybėn už ginklo nešiojimą ir kitus nusikaltimus, bet jie nebuvo susiję su terorizmu.

Išpuoliui panaudotas sunkvežimis buvo išsinuomotas.

Atakos metu ketvirtadienio vakarą Anglų krantinėje Nicoje buvo tūkstančiai žmonių, kurie skirstėsi po šventinio fejerverko, skirto nacionalinei šventei – Bastilijos paėmimo dienai. Gautomis žiniomis, į minią dideliu greičiu rėžėsi sunkvežimis, kuris važiavo 2 kilometrus, traiškydamas žmones. Automobilyje rasta ginklų, šaudmenų ir granatų. Vairuotoją nušovė policininkai, išpuolio aplinkybės tiriamos.

Teroro akto aukomis tapo 80 žmonių, dar 18 yra kritinės būklės. Iš viso nukentėjo apie šimtą Nicos gyventojų ir turistų.

Šaltinis: ve.lt / ELTA


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...