Olandijos prekeiviai žmonėmis įkalinti ilgam

photo_for_gallery_1_24866276

Iš visos Lietuvos į Tauragę pirkti pigesnių vardinių drabužių ir avalynės vykę puošeivos net neįtarė, kad jie pavogti Olandijos parduotuvėse. Penktadienį nuosprendžius išklausė mažiausiai dešimt „vergų“ šiuos nusikaltimus daryti privertę tauragiškiai Gražvydas Bakaitis ir Arūnas Uginčius.

Klaipėdos apygardos teismas 41 metų Gražvydą Bakaitį ir po savaitės 43-iąjį gimtadienį švęsiantį Arūną Uginčių pripažino kaltais dėl prekybos žmonėmis, nusikalstamu būdu gauto didelės vertės turto įgijimo bei realizavimo ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo. Už šiuos nusikaltimus anksčiau neteistiems Tauragės gyventojams skirtos 9 metų laisvės atėmimo bausmės. Jas vyrai atliks pataisos namuose. Bausmių pradžios laikas skaičiuojamas nuo 2014 metų birželio 21 dienos, kai abu juos teisėsaugininkai sulaikė ir iki šiol laiko suimtus.

Nuo tauragiškių nukentėjusius asmenis pakeisti parodymus ir meluoti įkalbinėjęs kelis kartus Lietuvoje ir užsienyje teistas 30-metis tauragiškis Arūnas Mačiulis paliktas laisvėje. Jam tik metams apribota laisvė ir skirtas įpareigojimas išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Poveikiu nukentėjusiajam kaltinta G.Bakaičio žmona ir dar viena moteris išteisintos.

G.Bakaitis ir A.Uginčius ieškojo socialiai pažeidžiamų ar sunkiai besiverčiančių, taip pat ir sveikatos problemų turinčių žmonių ir juos įkalbėdavo vykti dirbti į Olandiją. Tačiau atvykę į šią šalį žmonės sužinodavo, kad darbas – vagystės iš parduotuvių.

„Vergų“ pavogti vardiniai drabužiai ir avalynė keliaudavo į Tauragę. Į privačiame name įsikūrusią parduotuvę gerokai pigiau nei kitur įsigyti šių suklastotais dokumentais „legalizuotų“ prekių pirkėjai atvykdavo iš visos Lietuvos. Nusikalstama veika truko beveik dvejus metus. Kiek per tą laiką pavogta ir parduota daiktų, nenustatyta. Tačiau per kratą parduotuvėje jų rasta už 18 947 eurus.

A.Uginčius buvo atsakingas už „aukų“ verbavimą, jų gabenimą į užsienį ir kontrolę jame. G.Bakaitis, kuris teisme prisipažino, kad yra vagis ir nusikaltėlis, turi priklausomybę nuo azartinių žaidimų bei alkoholio ir yra neištikimas, rūpinosi grobio realizavimu gimtinėje bei nurodinėjo, ką konkrečiai (drabužių ir avalynės firmas, dydžius ir net spalvas) reikia pavogti.

Nors prokurorai teigė, kad į Olandiją tauragiškiai išvežė 16 asmenų, kaltė įrodyta tik dėl dešimties. Dalis asmenų pirminius parodymus pakeitė. Civilinius ieškinius pateikė tik trys nukentėjusieji. Jiems G.Bakaitis ir A.Uginčius solidariai turės atlyginti po 5000 eurų įvertintą neturtinę žalą. Vienam nukentėjusiajam 1000 eurų privalės sumokėti ir A.Mačiulis.

Šiuo metu pajūrio prokurorai atlieka dar 16 su analogiška prekyba žmonėmis susijusių ikiteisminių tyrimų. Didžioji dauguma įtariamųjų yra iš Tauragės.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Darius ČIUŽAUSKAS, zinios@vakarozinios.lt


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...