Raudonųjų žibintų kvartalo lankytojai bus fotografuojami

 

Nuo ateinančio pirmadienio Amsterdame bus pradedamas eksperimetas, kurio metu bus naudojamos specialios stebėjimo kameros ir Wi-fi jutikliai padėsiantys fiksuoti Raudonųjų žibintų kvartalo lankytojų nuotraukas. Tokiu būdu bus stebimos ir valdomos turistų minios. Pasak AD, savivaldybė siekia išsiaiškinti, kuris būdas yra tinkamiausias suvaldyti didelius žmonių srautus šiame rajone.

Eksperimentas prasidės pirmadienį ir truks keturias savaites. Jis bus vykdomas Stoofsteeg, Oudekennissteeg ir dalyje Oudezijds Voorburgwal.

Savivaldybė pažada, kad Raudonųjų žibintų kvartalo lankytojų tapatybės bus saugomos. Vaizdai nebus išsaugomi, o kamerose ir vaizdo jutikliuose esantys duomenys nebus prieinami pašaliniams asmenims.

Amsterdame ir anksčiau buvo atliktas panašus eksperimentas, kuriuo buvo siekiama suvaldyti tam tikruose maršrutuose esančius didelius mašinų srautus. Tam buvo pasitelktos skaitmeninės informacijos plokštės. Nors šis eksperimentas truko kiek trumpiau (Velykų savaitgalį), tačiau parodė, kad tokio pobūdžio priemonė gali būti veiksminga.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...