Rekordai Nyderlanduose: 208 dienos be valdžios ir „riaumojanti“ ekonomika

Nyderlandai gerina rekordus. Pastarąsias 208 dienas olandai – oficialiai ilgiausiai moderniųjų laikų šalies istorijoje – gyveno be valdančiosios koalicijos, tačiau ši smulkmena nesutrukdė valstybei sugeneruoti „riaumojančią“ ekonomiką, kuri laikoma viena našiausių per pastarąjį dešimtmetį.

Pirmadienį, praėjus 208 dienoms po parlamento rinkimų Nyderlanduose, vyriausybė pagaliau pristatė keturių partijų koaliciją.

Kaip ir tikėtasi, ir naujajai vyriausybei vadovaus ministras pirmininkas Markas Rutte iš dešiniųjų liberalų partijos VVD. Tai bus trečioji jo kadencija šiame poste. Jo partneriai bus krikščionys demokratai (CDA), kairieji liberalai (D66) ir maža Krikščionių sąjunga.

Ši žinia nebūtų tokia intriguojanti, jei ne pakilimą išgyvenanti šalies ekonomika. Leidinys „Bloomberg“ džiaugiasi Nyderlandų pavyzdžiu, kai politiniai procesai netrukdo ekonominiam progresui. Žiniasklaidos atstovų antraštė skelbia: „Olandai puikiai tvarkosi ir be valdžios.“

Dauguma svarsto, kad Nyderlandų sėkmės paslaptis yra sėkmingai po 2008 Europos finansų krizės įdiegta sistema, kuri šiandien valstybei leidžia „apsiginti“ nuo tarptautinės bendruomenės užgaidų ir politinio neužtikrintumo namuose.

„Ar mums svarbu turėti vyriausybės lyderį? Ne, nuoširdžiai nesvarbu. Šiuo metu šalies ekonomika yra labai geros formos. Žinoma, yra sferų, kurias reikėtų patobulinti, tačiau nemanau, kad tai skubu“, – tikino ING GROEP NV vyriausiasis ekonomistas Marieke‘as Blomas.

Ir tai yra visiška tiesa. Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu, „Brexit“ referendumas, nerimas dėl rinkimų Prancūzijoje padarė minimalią įtaką šalies ekonomikos rodikliams.

Pasak trijų didžiausių Nyderlandų bankų, šalies ekonomikos augimas šiais metais buvo didesnis nei Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir likusioje euro zonoje.

„Po kelerių sudėtingų metų šalies ekonomika pagaliau atsigauna, o biudžetas sveikai subalansuotas“, – Hagoje sakė šalies karalius Viljamas Aleksanderis ir pridūrė, kad finansinė šalies padėtis yra kur kas geresnė nei 2012 metais, kai šalies premjeras Markas Rutte pradėjo vadovauti antram vyriausybės kabinetui.

Alfa.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą