Rinktinė prestižiniame turnyre Nyderlanduose pasirodė įspūdingai

37Europos regbio-7 čempionato „Grand Prix“ diviziono kovoms besiruošianti Lietuvos rinktinė savaitgalį vykusiame prestižiniame „Amsterdam 7s“ turnyre Nyderlanduose užėmė trečiąją vietą.

Pirmojo etapo septintoje grupėje Lietuvos regbininkai nepaliko vilčių varžovams iš Škotijos ir Nyderlandų. Lietuviai 34:5 nugalėjo „Project Waterboys“ (Škotija) ekipą, 37:7 – „Castricum“ (Nyderlandai) klubą ir 59:7 sutriuškino „RC Waves“ (Nyderlandai) komandą.

Dar galingesnį pasirodymą lietuviai surengė antrajame etape, kuriame dėl patekimo į pusfinalį kovojo 12 stipriausių komandų. Mūsiškiai net 47:7 sutriuškino „Millfield Academy“ (Anglija) ekipą ir 35:17 įrodė pranašumą prieš „Wyvern Harlequin“ (Anglija) regbininkus.

Įspūdingas lietuvių žygis nutrūko dramatiškame turnyro pusfinalyje. Lietuvos komanda susitiko su „Free Sevens“ ekipa iš Prancūzijos. Po įnirtingos kovos pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 21:21, tačiau pratęsimo metu pergalingą žeminimą pelnė Prancūzijos regbininkas.

„Šias dvi dienas žaidėme išskirtinį regbį ir buvo liūdna, kai pralaimėjome pusfinalyje paskutinės atakos metu. Turnyre mes įveikėme keletą pajėgių užsienio komandų ir esu labai patenkintas savo žaidėjais. Lietuvos regbininkai įrodė, kad nebus pastumdėliai artėjančiame Europos “Grand Prix” turnyre”, – po turnyro sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių anglas Warrenas Abrahamas.

Po turnyro Lietuvos komandai komplimentus žarstė tiek varžovai, tiek varžybas stebėję specialistai.

Vyrų regbio-7 varžybose Amsterdame dalyvavo net 48 komandos iš Europos ir Azijos.

Pirmasis Europos „Grand Prix“ turnyro etapas vyks birželio 6-7 dienomis Maskvoje (Rusija). Po trijų etapų pirmąją vietą užėmusi komanda iškovos kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.