Roterdamas ketina uždrausti eksploatuoti senus automobilius

user620_pic29862_1346006672

Roterdamo savivaldybė planuoja skirti dvylika milijonų eurų miesto ekologijos pagerinimui. Planuojama sumažinti transporto priemonių skaičių, kurios teršia aplinką, tuo tarpu mašinas priklausančias savivaldybei, suremontuos ir tokiu būdu sumažins taršą 25% procentais. Miesto taryba svarsto apie piniginį apdovanojimą tiems, kas atsikratys mašinų teršiančių aplinką.

Jie planuoja nebeišduoti automobilio stovėjimo aikštelės leidimų dizelinu varomoms mašinoms, kurios buvo pagamintos vėliau nei 2005m. ir benzino varomoms transporto priemonėms, kurios pagamintos vėliau nei 1992m.

Bus pastatyta daugiau įkrovimo stočių eco automobiliams, ir geresnės sąlygos dviračių mėgėjams. Taryba taip pat norėtų uždrausti sunkvežimius iš Gravendiijkwal, šiuo metu tai labiausiai užterštas kelias mieste, kuris veda prie Maas tunelio. Tuo tarpu transporto organizacija nesutinka su tokiais planais, jie mano, kad tai pakenks jų veiklai, nes teks rinktis ilgesnį kelią, kuris tuo pačiu bus brangesnis.

Tyrimai parodė, kad Roterdamo piliečiai gyvena trimis metais trumpiau, negu kiti Olandijos piliečiai, dėl oro užterštumo. Utrecht ir Amsterdamo miestai jau pradėjo palaipsniui mažinti teršiančių orą mašinų skaičių.

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą