Rusija pasiruošusi tartis dėl olandiškų gėlių

1280px-2013_Tesselaar_Tulip_Festival_9870975646-1280x575 (1)

Rusijos maisto ir vartotojų apsaugos tarnyba neatmeta galimybės tartis dėl gėlių iš Olandijos importo dar  iki rugpjūčio pabaigos. Derybos vyks ne su olandų gėlių augintojais, eksportuotojais ar Olandijos valdžia, o su tarnybomis, išduodančiomis sertifikatus, liudijančius, kad gėlės atitinka reikalavimus, – praneša NOS.

Olandijos institucijos neišduoda taip vadinamų fitosanitarinių sertifikatų. „Galbūt dėl to, kad fitosanitarinė padėtis šalyje nėra labai gera,“ – svarstė atstovas spaudai Aleksėjus Aleksejenko. Rusija šį klausimą svarstys su Čekijos respublika, Lenkija ir Latvija, šios trys šalys išduoda sertifikatus olandiškoms gėlėms. Kaip praneša transliuotojas, dvi iš minėtų valstybių yra linkusios kalbėtis.

Nuo praėjusios savaitės pirmadienio, prieš įsileidžiant į Rusiją, gėlės iš Olandijos praeina papildomus nuodugnius patikrinimus. Anot šalies atstovų, gėlėse iš Olandijos dažnai būna parazitų, kurie galėtų pakenkti Rusijos žemės ūkiui ir ekonomikai.

A. Aleksejenko paneigė kalbas, kad sugriežtinta patikra kaip nors susijusi su ES sankcijomis Rusijai ar Nyderlandų pastangomis įsteigti JT tribunolą patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenis, atsakingus už lėktuvo MH17 numušimą, kaip anksčiau buvo pareiškusi Olandijos žemės ūkio organizacija LTO. „Tai tikras absurdas. Pažvelkite į mūsų santykių istoriją šioje srityje, praeityje nėra buvę jokių problemų. Mes diskutavom, derėjomės. Bendradarbiavimas buvo ilgalaikis, tai niekaip nesusiję su politika ar MH17. Mes tik norime, kad gėlės būtų saugios fitosanitariniu požiūriu. Nenorime, kad į šalį patektų naujų kenkėjų.“ – sakė A. Aleksejenko.

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą