Rusų žiniasklaida: Lietuva ruošiasi įsitraukti į karą

22

Įspėjame, kad portalas Rubaltic.ru yra Kremliaus remiama žiniasklaidos priemonė, dažnu atveju faktai interpretuojami ar neatitinka tikrovės.

Kremliaus valdomas internetinis naujienų portalas Rubaltic.ru paskelbė publikaciją, kurioje Lietuvos Valstybės gynimo tarybos (VGT) siūlymą grįžti prie privalomosios karo tarnybos šalyje pavadino Lietuvos sprendimu įsilieti į karą Ukrainoje.

„Ragina grąžinti: Lietuva nutarė dalyvauti kare“, – taip Rubaltic.ru įvertino VGT siūlymą penkeriems metams Lietuvoje grąžinti pradinę privalomąją karo tarnybą.
96Portalas Rubaltic.ru rašo, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nutarė grąžinti privalomąją karo tarnybą. Publikacijoje teigiama, kad šią idėją pavasarį dar turės apsvarstyti Seimas. Propagandinis portalas taip pat pateikia savo versiją, ko turėtų laukti Lietuvos jaunuoliai, jei šalyje bus grąžinta privalomoji karo tarnyba.

„Eiliniams lietuviams tai reiškia, kad kai kuriems jų gali tekti eiti kariauti į Donbasą už „demokratinį solidarumą“ prieš Rusiją lietuvių, lenkų ir ukrainiečių pagrindu formuojamoje brigadoje“, – aiškinama portale.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad antradienį Valstybės gynybos taryba viešai pranešė, jog būtina grąžinti privalomąją karinę tarnybą artimiausiems penkeriems metams. Jei tokiam sprendimui pritars ir Seimas, šiemet 9 mėnesių tarnybos laikotarpiui planuojama pakviesti 3,5 tūkst. šauktinio amžiaus Lietuvos piliečių. Anot Kariuomenės vado generolo majoro Vytauto Žuko, jaunuoliai į tarnybą bus atrenkami atsitiktinai ir leis 2015–2016 metais sukomplektuoti Lietuvos kariuomenę.

Lietuva šauktinių kariuomenės atsisakė 2008 m., šiuo metu Lietuvos kariuomenėje yra apie 13 tūkst. karių. Per penkerius metus iš viso ketinama parengti apie 16 tūkst. šauktinių, kurie taps ir kariuomenės rezervu.

Parlamentaras: Lietuvai stiprėjant, Rusija nervinasi

Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis naujienų portalui Alfa.lt kalbėjo, kad tokie rusiškos žiniasklaidos bandymai apipilti purvais šauktinių grąžinimo iniciatyvą rodo Rusijos nerimą dėl Lietuvos stiprėjimo.

„Kaip mes organizuojame savo gynybą, tai apskritai ne Rusijos reikalas. Galime turėti šauktinius ar vien profesionalus, čia ne Rusijai spręsti. Tačiau kadangi į tai reaguojama skleidžianti pramanus, aišku, kad juos šauktinių buvimas nervina. Ir galima suprasti, kodėl. Šauktinių kariuomenė reiškia, kad savo tėvynę bus pasirengę ginti daug daugiau žmonių. Lietuva ir taip garsėja gerais piliečiais, tačiau kartais ginant tėvynę reikia ir profesionalių žinių. Dabar ratas žmonių, kurie žinos, kaip elgtis konflikto metu, išsiplės, tad dėl to taip ir šnekama. O kalbėti apie tai, kad mes su kažkuo kariausime, tėra tuščias bandymas pabanguoti prieš savo piliečius, kad jie apie Lietuvą susidarytų blogą nuomonę, ir padirginti lietuvaičių nervus, kad dabar esą kažkas kažkur bus siunčiami, todėl neva reikia priešintis šauktinių įvedimui“, – sakė politikas.

VSD: Rusija vis aktyviau bando skleisti propagandą Lietuvoje

Savo ruožtu Valstybės saugumo departamentas (VSD) pirmadienį pranešė stebintis „vis akivaizdesnes“ Rusijos pastangas kurstyti informacinį karą ir skleisti savo propagandą Lietuvos žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose.

„Pastaruoju metu fiksuojamos vis akivaizdesnės Rusijos pastangos kurstyti informacinį karą ir siekti kuo plačiau paskleisti savo propagandą Lietuvos masinės informacijos priemonėse bei internetinėje žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose“, – teigiama VSD pranešime, paskelbtame departamento interneto svetainėje.

Anot jo, Rusija ieško būdų, kaip, prisidengiant kitose valstybėse registruotomis įmonėmis, investuoti į žiniasklaidos priemones Lietuvoje arba remti jas finansiškai ir taip daryti įtaką jų skelbiamos informacijos bei transliuojamų laidų turiniui.

VSD duomenimis, užsienio valstybių atstovai, nebūtinai Rusijos, gali siūlyti Lietuvoje veikiančioms žiniasklaidos priemonėms bendradarbiauti skleidžiant Rusijai palankią informaciją, rengiant informacines kampanijas ar tiesiog spausdinant užsakomuosius rašinius.

Alfa.lt

 

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą