Saugus badavimas: ir lengva ištverti, ir sveika

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Anot tyrimo autorių, griežtas badavimas yra dalykas, kurio laikytis yra tiek fiziškai, tiek psichologiškai per daug sunku. Be to, tai daugiau žaloja sveikatą, nei duoda naudos. Maža to, gali privesti prie ligų ar valgymo sutrikimų. Tačiau galima laikytis dietos, kuri atkartoja tam tikrus procesus, vykstančius badavimo metu. Tuos procesus, kurie mūsų organizmui naudingi ir saugūs.

Tyrimas su žmonėmis buvo atliktas po tyrimo su gyvūnėliais ir jame dalyvavę žmonės turėjo atlikti štai ką: kartą per mėnesį penkias dienas sumažinti savo kasdieninių gaunamų kalorijų kiekį nuo 34 iki 54 procentų. Likusias mėnesio dienas tiriamieji galėjo laikytis jiems įprastos ir iš komforto zonos neišvedančios dietos. Kodėl buvo pasirinkta kalorijas sumažinti 34-54 procentais? Todėl, kad tokiu būdu organizmui būdavo duodami tokie patys signalai, kaip ir badaujant, t.y. net ne visiškai nutraukus kalorijų gavimą organizmas elgėsi kaip badaudamas. Tačiau kartu žmonėms psichologiškai ir psichiškai buvo lengviau ištverti tokią dietą. Be to, kelias dienas sumažinus kalorijų kiekį, organizmui vis tiek pakakdavo maisto medžiagų ilguoju periodu.

Po trijų mėnesių buvo tiriami biožymenys dalyvių organizme ir nustatyta, kad sumažėjo priešlaikinio senėjimo, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio rizika. Sumažėjo pavojingųjų pilvinių riebalų kiekis, pagerėjo atmintis, kamieninių ląstelių skaičius ir pailgėjo gyvenimo trukmė.

Taigi badavimas po truputį reabilituojamas, pabrėžiant, kad jis turi būti saugus.

vlmedicina

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą