Sėkmės istorija:lietuvės Renatos atrasta laimė Norvegijoje

sekmes-istorijalietuves-renatos-atrasta-laime-norvegijojeLietuvė Renata Baklanovė iš pradžių reagavo skeptiškai, kai vyras jai pasiūlė persikelti į Norvegiją. Po savaitės atostogų Norvegijoje, ji nusprendė, kad reikia čia persikraustyti. Dabar jau penkeri metai, kai ji gyvena Nordhordlande.

„Aš norėjau pamatyti ir susipažinti su miestu, į kurį galbūt vyksiu gyventi. Kai atvykau, buvau labai sužavėta gamtos ir nusprendžiau, kad man čia patiks,“ – atvirauja Renata.

Ji taip pat pripažįstą, jog išvykimą lėmė ir tuometinė Europos krizė. Tada šeima nusprendė, kad nereikia praleisti progos, kai vyrui buvo pasiūlytas darbas Norvegijoje. Taigi jie persikraustė 2009 m. ir gyvena Norvegijoje iki šiol.

Norvegų kalbos mokytis teko ilgai

Persikėlus Renatai buvo labai svarbu išmokti norvegų kalbą. Ji pradėjo lankyti kalbos kursus, tačiau po pusmečio juos nutraukė, nes pastojo ir turėjo gimdyti vaikelį. Visgi Renata buvo užsispyrusi ir nenorėjo dirbti tik paprasto darbo, todėl pasisamdė privačią mokytoją, kuri ateidavo į jos namus mokyti. Taip po kurio laiko Renata pajuto, kad jau gali pakankamai laisvai susikalbėti norvegiškai. Tačiau nuėjusi į tėvų susitikimą vaikų darželyje, jai paaiškėjo, kad nieko nesupranta ką kiti kalba. Tik dabar po penkerių metų jos norvegų kalba tapo gera.

Renata visą laiką ieškojo darbo, kuriame galėtų pritaikyti savo psichologės išsilavinimą. Ji mano, kad jos užsienietiškas vardas ir pavardė sutrukdė jai būti pakviestai į daugelį darbo pokalbių.

„Buvo liūdna, nes keliems darbams, kuriems siunčiau savo gyvenimo aprašymą, turėjau pakankamai kompetencijų,“ – atvirauja Renata. Ji kurį laiką dirbo vienoje mokykloje, bet dabar įsidarbino kitoje ir tikisi, kad galės daug padaryti su savo įgytais įgūdžiais.

sekmes-istorijalietuves-renatos-atrasta-laime-norvegijoje3 sekmes-istorijalietuves-renatos-atrasta-laime-norvegijoje2Kasdieniame gyvenime Renata rūpinasi vaikais ir užsiima kūrybiniu darbu. „Aš su malonumu darau papuošalus sau ir draugams. Juos taip pat pardavinėju Kalėdų mugėse ir kitose įmanomose vietose.“ – teigė Renata.

Renata taip pat kūrybingai puošia namus dekupažo būdu. Jai patinka prikelti naujam gyvenimui senus daiktus ir baldus.

lietuviainorvegijoje.lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...