Seminare užsienio lietuviams diskusijos apie tai, kaip pristatome Lietuvą

Globali Lietuva 1

Gruodžio 14-15 d. Užsienio reikalų ministerijoje vyksta seminaras užsienio lietuviams „Pristatome Lietuvą: turizmo galimybės Lietuvoje“, kurį organizuoja Užsienio reikalų ministerija kartu su „Globalios Lietuvos“ programa ir Valstybiniu turizmo departamentu (toliau – VTD).

Šiandien, pirmąją seminaro dieną, pasirašytas Valstybinio turizmo departamento ir Pasaulio lietuvių bendruomenės, jungiančios keturių dešimčių kraštų lietuvių bendruomenes, bendradarbiavimo memorandumas. Šiuo memorandumu sutariama savo veikla siekti didinti turistų srautus tarp Lietuvos ir užsienio šalių, kartu veikti informavimo apie nacionalinį turizmo produktą, ekologinio (kaimo), medicinos, aktyviojo ir sporto, kultūrinio, verslo ir kitose turizmo skatinimo srityse.

Sveikinimo žodyje VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė pažymėjo, kad užsienio lietuvių vaidmuo pristatant Lietuvą yra labai svarbus. „Turime vieni kitiems ištiesti ranką ir dirbti drauge siekdami svarbaus tikslo – garsinti Lietuvą ir skleisti gerą žinią apie savo šalį, kur bebūtume. Mums, turizmo srities profesionalams, siekiantiems didinti Lietuvos žinomumą pasaulyje, reikalinga visų lietuvių pagalba. Norime, kad Lietuva būtų atpažįstama kaip klestinti, kurianti, patraukli ir moderni šalis. Siekiame, kad į Lietuvą atvyktų kuo daugiau turistų, o mūsų šalies vardas taptų žinomas visame pasaulyje ir asocijuotųsi tik su geromis emocijomis ir potyriais,“ – teigė J. Kazlauskienė.

Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius pažymėjo, kad užsienyje gyvenantys lietuviai yra tarsi neformalūs mūsų šalies ambasadoriai, savo buvimo aplinkoje pristatantys Lietuvą, jos istoriją, kultūrą, tradicijas, turizmo, investicijų ar prekybos galimybes.

Seminare dalyvauja 18 užsienio lietuvių iš 11 šalių, tarp kurių atstovai iš 6 prioritetinių turizmo rinkų: Švedijos, Norvegijos, Prancūzijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos.

„Mums labai svarbios Švedijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės rinkos. Tai šalys, kur gyvena daugiausiai išeivių iš Lietuvos. Šios šalys kartu su Prancūzija, Vokietija ir Italija yra Lietuvos atvykstamojo turizmo prioritetinės rinkos. Pagal naujausią VTD užsakytą Turistų apklausos tyrimą, matome, kad jų išankstinė nuomonė apie Lietuvą kartais būna ir gana skeptiška, todėl dedame daug pastangų, kad iš šių šalių atvyktų kuo daugiau turistų ir kad jų įspūdžiai po kelionės į Lietuvą būtų puikūs, paneigiantys šias nuostatas ir viršijantys lūkesčius,“ – sako VTD vadovė J. Kazlauskienė.

Su Lietuvos turizmo ištekliais, turizmo galimybėmis didžiuosiuose Lietuvos miestuose, konferenciniu, kaimo bei sveikatinimo turizmu dalyvius supažindins turizmo srities ekspertai iš VTD, Vilniaus ir Kauno savivaldybių, kaimo turizmo ir SPA asociacijų. Seminaro programoje taip pat numatytas ir pusdienis su prezentacijų rengimo profesionalu, kuris atskleis sėkmingos prezentacijos bei viešojo kalbėjimo paslaptis ir trumpai supažindins su interviu žiniasklaidai ypatumais. Taip pat apsilankymas Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionaliniame lankytojų centre Vilniuje ir diskusijos apie Lietuvos pristatymą užsienyje.

BNS

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą