Šlykštybės cigarečių dūmuose – ar verta?

smoking876

Kad ir kaip nesinorėtų pripažinti, rūkyti pradeda vis jaunesni asmenys. Tiek jauniems, tiek ir vyresniems rūkaliams nelabai svarbu, kad šis įprotis veda į širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą, plaučių ligas, tam tikrų rūšių vėžį. O jei ir svarbu, tai mesti sunkiau, nei tik apie tai pagalvoti.

Jeigu iškiltų klausimas, kodėl cigaretės tokios pavojingos ir sukelia tiek daug ligų bei mirčių, atsakymo ilgai ieškoti netektų. Cigaretėje yra net apie 600 skirtingų ingredientų, o jos dūmuose – net 7000 cheminių medžiagų. Savaime suprantama, kad kone visos jos pavojingos ir sveikatai labai nedraugiškos. Cigarečių pramonė teisinasi, jog cigaretėse yra tik natūralūs ir leidžiami ingredientai, bet nutyli apie tai, kas yra cigarečių dūmuose. Papildomai susiformavę chemikalai ir daro didžiausią žalą mūsų kūnui.

Pradėkime nuo arseno. Tai – neorganinė medžiaga, kurios galime rasti medienos konservavimo medžiagose ir žiurkių nuoduose. Kitaip tariant, tai – tikrų tikriausias nuodas. Jis pasižymi kancerogeniniu poveikiu, nuodija širdies ir kraujagyslių,  reprodukcinę sistemas. Ypač nuodingas mažiems vaikams.

Kitas, įprastesnis, ir daugiau kam žinomas komponentas – anglies monoksidas. Kur jo galima rasti? Išmetamosiose dujose.

Vabzdžius naikinančiose priemonėse, insekticiduose, yra nikotino, kurio randama ir cigaretėse. Dangstomasi šios medžiagos natūralumu ir vartojimu nuo neatmenamų laikų. Tačiau ne viskas, kas natūralu, auksu žiba.

Ko dar įdomaus surastume? Kadmio. Iš pažiūros kadmis neatrodo toks toksiškas ir nuodingas. Tačiau nepamirškime, kad tas pats kadmis naudojamas baterijų gamybai.

Cigarečių dūmuose gausu ir formaldehidų. Ne kartą moksliškai įrodyta, jog formaldehidai sukelia vėžį.

Kad nepasirodytų per mažai, mažas sąrašėlis kitų cigarečių arba jų dūmų komponentų ir kur dar galima juos rasti:

Butanas – naudojamas kaip žiebtuvėlių užpildas;

Acetinė rūgštis – naudojama acto gamybai;

Amoniakas – randamas tualetų plovikliuose;

Toluenas – industrinis tirpiklis;

Stearinė rūgštis – naudojama žvakių gamyboje.

Pulmonologai teigia, kad, be kancerogeninio ir širdies bei kraujagyslių sistemai daromo poveikio, labai svarbus poveikis plaučiams. Anglies monoksidas prisijungia prie hemoglobino ir taip trukdo deguonies pernešimui per raudonuosius kraujo kūnelius. Cianidai prastina audinių gebėjimą prisijungti deguonį ir jį įsisavinti. Audiniai ir organai pradeda prasčiau funkcionuoti.

Tad ar verta visas šias blogybes „susiurbti“ į save?

vlmedicina

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą