Spauda: olandai atmetė „Nordea“ pasiūlymą jungtis su „ABN Amro“

abn-amro

Nyderlandų vyriausybė atmetė Skandinavijos banko „Nordea“ pasiūlymą susijungti su trečiu pagal dydį Olandijos banku „ABN Amro“, penktadienį skelbia Olandijos spauda.

„Nordea“ valdybos pirmininkas Bjornas Wahlroosas (Bjornas Valrosas) pastaraisiais mėnesiais slapta susitiko su „ABN Amro“ vadovu Gerritu Zalmu (Geritu Zalmu)“, – skelbia olandų dienraštis „NRC Handelsblad“.

„Taip pat rugsėjo 19 d. buvo planuotas susitikimas su finansų ministru Jeroenu Dijsselbloemu (Jerunu Deiselblumu), nes Olandijos valstybė yra stambiausia banko akcininkė“, – rašo laikraštis, pridūręs, kad turi nutekintą memorandumą, kuris likus savaitei iki planuotų derybų buvo nusiųstas ministrui.

Neaišku, ar planuotas susitikimas įvyko. Nei „ABN Amro“, nei Olandijos finansų ministerija atsisakė komentuoti tokį pranešimą.

„Tačiau „Nordea“ pasiūlymas buvo atmestas“, – remdamasis neįvardintais šaltiniais rašo „NRC Handelsblad“.

Gerai informuotas šaltinis agentūrai AFP penktadienį patvirtino, kad „Nordea“ pasiūlymas tikrai buvo atmestas.

Remiantis minėtu memorandumu, „Nordea“ vadovas siūlė vadinamąjį „atvirkštinį susijungimą“, kurio metu būtų apsikeista akcijomis. Tai reikštų, kad „Nordea“ persikeltų į Nyderlandus, o „ABN Amro“ pagrindinė kompanija ir toliau egzistuotų, o vėliau prisijungtų Olandijos ir Švedijos bankus.

„Nordea“ norėjo tokios strateginės kombinacijos, kad galėtų veikti euro zonos šalyje“, – skelbia minėtas laikraštis.

Jo teigimu, olandai nerimauja, kad gerokai didesnis bankas „Nordea“, kurio būstinė yra Stokholme ir kuris turi maždaug 30 tūkst. darbuotojų, ant susijungimo „padėtų savo antspaudą“, kas numatytų ir pavadinimo keitimą.

Savo ruožtu maždaug 20 tūkst. darbuotojų turintis „ABN Amro“ jau turi karčios perėmimo patirties. 2007 metais jį nupirko konsorciumas, kuriam priklausė Ispanijos „Santander“, „Royal Bank of Scotland“ ir bendras belgų ir olandų bankas „Fortis“.

71 mlrd. eurų vertės sandoris tuomet buvo vienas didžiausių bankininkystės istorijoje, tačiau baigėsi liūdnai dėl po metų kilusios finansų krizės. „Fortis“ buvo išformuotas, o landų vyriausybei teko gelbėti „ABN Amro“. Olandijos valstybė vis dar išlieka stambiausia banko akcininke, kuriai priklauso 77 proc. jo akcijų.

BNS

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą