Sužinoję priežastį, kartosite: kodėl olandai taip keistai atidarinėja dureles

Aktyvaus eismo keliais važinėjantys dviratininkai susiduria su pavojumi iš visų pusių, tačiau didžiausia dviratininkų baimė yra, kad kažkas atsidarys automobilio dureles tiesiai jiems prieš nosį. Tai dažnai dviratininkui nepalieka jokio šanso išmanevruoti ir gali sukelti rimtų sužeidimų, kurie gali būti net mirtini.

Kaip atidaromos durelės

Geriausias būdas išvengti nelaimių su durimis, yra automobilių durelių atidarymas su tolimesne nuo jų ranka. Jūs turėtumėt tai daryti tiek sėdint automobilio priekyje, tiek gale.

Šitoks judesys priverčia jus pasukti kūną ir per petį pažiūrėti į gatvę. Jeigu tai padarysite, aiškiai laiku pastebėsite visus dviratininkus ir palauksite, kol jie pravažiuos, kad išliptumėte iš automobilio.

Olandijoje – šalyje, garsėjančioje savo draugiškomis dviratininkams gatvėmis – ši technika netgi mokoma vairavimo mokyklose. Taip vadinamas „olandų rankos ištiesimas“ ten yra norma jau daug metų.

Šio judesio privalumai yra aiškūs. Tik laiko klausimas, kada „olandų rankos ištiesimas“ bus pasigautas kitose pasaulio vietose.

tv3.lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą