Tai, kas iki šiol šokiruoja Lietuvos žmones po euro įvedimo

b1dd293b1ccd0f94377a6b9e502159cd

Po euro įvedimo kai kurios kainos gyventojus tiesiog šokiruoja. Šviežių vaisių ar daržovių užsukę nusipirkti į turgų žmonės sako nesuprantantys, kodėl už kilogramą trešnių šįmet moka trigubai daugiau nei pernai, kodėl pabrango braškės ar net paprasčiausi agurkai.

Gerokai išsipūtusias kainas ne tik turguje, bet ir kavinėse ar restoranuose savo kailiu patyrė net ekonomistas Gitanas Nausėda. Jis tikina, jei gyventojai per daug nesipriešina ir tyli, pardavėjui yra stimulas kainas kelti. Tačiau kiti ekspertai siūlo nepamiršti – esą įkandin kainų didėja ir žmonių atlyginimai.

DEPILIACIJA

Po euro įvedimo kaip ant mielių kainos ėmė didėti ir grožio salonuose bei kirpyklose – čia jos apvalinamos žmonių nenaudai. Pasak ekonomistų, nors ir pastebime kainų pokyčius parduotuvėse, restoranuose ar grožio salonuose, visų jų esą nereikėtų sieti tik su euro įvedimu. Tam įtakos turėjo ne tik pirmą šių metų ketvirtį daugiau nei 5 procentais didėjantys atlyginimai privačiame sektoriuje, bet ir minimalios mėnesio algos kėlimas.

 


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą