Tyrimas: daugiausiai laiko poilsiui turi Nyderlandai

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) įvertino žmonių darbo – laisvo laiko balansą 38 šalyse, rezultatai pasiskirstė labai nevienodai – skandinavai čia ir vėl akivaizdūs lyderiai.

Šį mėnesį paskelbto EBPO tyrimo rezultatai lygina konkrečios šalies populiacijos vidutines darbo valandas su laisvu nuo darbo metu, kurį žmonės skiria poilsiui ir asmeniniams žmogiškiesiems poreikiams, tyrimą skelbia „Euronews“.

Į poilsio kategoriją įtrauktos tokios veiklos kaip bendravimas, hobiai, žaidimai, kompiuteris ir televizorius, o asmeniniams būtiniesiems poreikiams priskirti tokie dalykai kaip valgymas ir miegas.

Ilgos darbo valandos priskirtos tiems žmonėms, kurie dirba 50 ir daugiau valandų per savaitę.

Remiantis EBPO duomenimis, 13% darbuotojų iš visų tirtų dirbo labai ilgas valandas, vidutiniškai visos tyrime dalyvavusios šalys turėjo 15 valandų laisvo asmeninio laiko.

Tyrime dalyvavo 35 EBPO šalys, taip pat – Rusija, Brazilija ir Pietų Afrika.

Laimėtojai ir pralaimėtojai

Labiausiai subalansuotą darbo – poilsio režimą turi Nyderlandai. Tik labai nedidelė dalis populiacijos (0.5%) dirba 50 ir daugiau valandų per savaitę. Nyderlanduose vidutiniškai per dieną darbuotojas gali skirti 15.9 valandų poilsiui. 

Danai tėvams siūlo finansinę ir kitokią paramą, kad žmonės galėtų geriau subalansuoti savo darbo – poilsio režimą, todėl šiam paskelbtame sąraše jie užima antrąją vietą.

Dramatišką 0 rezultatą surinkę turkai atsidūrė sąrašo apačioje. Daugiau nei 33.8% darbuotojų Turkijoje dirba ilgas valandas ir turi tik 12.6 valandas laisvalaikiui, vidutiniškai tik maistui, miegui ir pagrindiniams laisvalaikio poreikiams.

 

EBPO daro išvadą, kad turkai dėl didelio nedarbo bijo prarasti darbo vietą, todėl yra labai atsidavę darbui, tai rodo ir didžiausias nedarbo rodiklis tarp visų EBPO narių, taip pat darbo rinkos nestabilumo ir darbo našumo.

Šaltinis: vz.lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą