Tyrimas: taurė raudono vyno prilygsta valandai sporto salėje?

moteris-ir-alkoholis

Tyrimas, atliktas Albertos universitete Kanadoje, išaiškino, jog resveratrolis (augalinės kilmės produktas, esantis vynuogėse, riešutuose, eukaliptuose) raudonojo vyno taurėje panašus į tą, kurį mūsų organizmas gamina ir treniruotės metu, rašoma mydaily.co.uk.

Tyrimo iniciatorius Jasonas Dyckas teigia, jog šie tyrimo rezultatai gali būti įdomi žinia tiems, kurie negali sportuoti, pavyzdžiui, turi fizinių negalių. Yra ištirta, jog treniruotės metu organizme išsiskiriantis resveratrolis gerina ištvermę, širdies darbą ir raumenų tonusą.

J. Dyckas teigia, jog fiziškai neįgalūs žmonės neturi galimybės sportuoti ir gauti resveratrolio. Jo manymu, kokybiškas raudonas vynas neva galėtų būti pakaitalas ar papildas sportui.

Tyrimai rodo, jog žmonės, kurie saikingai mėgaujasi raudonu vynu (taurė per dieną), turi mažesnę tikimybę sirgti demencija (senatvine silpnaprotyste) ar vėžiu. Be to, vynas praplečia kraujagyslės ir sureguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

Tik toli gražu nereikėtų aklai pasikliauti šiomis gėrimo savybėmis ir galima tyrimo išvada, kad taurė vyno gali pakeisti treniruotę. Tyrimas Kanadoje buvo atliktas ne su žmonėmis, o su žiurkėmis, todėl poveikis žmogaus sveikatai nėra visiškai aiškus. Be to, sveikatos specialistai pritartų, kad alkoholio vartojimas sukelia priklausomybę ir begalę sveikatos bei psichologinių probelmų.

O apskritai – nebūtina vartoti vyno, jei norite gauti naudingojo resveratrolio. Geriau valgykite šilauoges, ekologišką riešutų sviestą, raudonąsias vynuoges ir juodąjį šokoladą, kuriame yra daug kakavos. Atminkite – sveika ir subalansuota mityba – kelias į ilgaamžiškumą!

ji24_smalllogo

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą