Utrechtas ir Roterdamas žada toliau neįsileisti senų dyzelinių automobilių

dumingumas

Nepaisant to, kad parlamento dauguma nori draudimą panaikinti, Utrechto ir Roterdamo savivaldybės planuoja išlaikyti aplinkosaugines zonas, į kurias neįsileis senų dyzelinių automobilių.

„Klausimas, ar valstybė gali mums uždrausti tai daryti.“ – transliuotojui NOS sakė Utrechto miesto tarybos narys  Lotas van Hooijdonkas. Utrechte  toks draudimas atsirado sausio pirmą dieną, pažeidėjai pradėti bausti gegužės pirmąją. „Savivaldybės turi užtikrinti švarų orą, bet iš jų atimami įrankiai, kaip to galima pasiekti.“

Anot L. Van Hooijdonko, mes dar net pusiaukelės nepasiekėm: „Užterštas oras yra pagrindinė sveikatos problemų priežastis po nutukimo ir rūkymo. Dėl pastarųjų jūs galite rinktis, tačiau nepasirinksi, kokiu oru kvėpuoti. Kasmet dėl užteršto oro Nyderlanduose miršta trys tūkstančiai žmonių.“

„Roterdamas aplinkosaugines zonas planuoja įvesti sausio pirmąją, ir tie planai nesikeičia. Mes skinamės kelią į priekį.“ –  transliuotojui sakė miesto tarybos narys Pexas Langenbergas.

VVD partijai priklausanti parlamentarė Barbara Visser pateikė pasiūlymą Žemiesiems parlamento rūmams Tweede Kamer. Ji teigia, kad dabar labiau nei bet kada priežasčių tokį draudimą įvesti nelieka, nes oro kokybė yra kur kas geresnė.

olandijoslietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...