VMI pateikė informaciją dėl PSD emigrantams

Emigrantai-PSD-Lietuvoje-moketi-neturi_imagelarge-660x330

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pateikė pranešimą, kuriame nurodomi teisės aktai ir paaiškinama, kad privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoka turi mokėti tik nuolat Lietuvoje gyvenantys Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai, taigi apie savo išvykimą pranešusiems emigrantams šio mokesčio mokėti nereikės.

„Vienas iš esminių kriterijų, leidžiančių nustatyti, ar asmuo nuolat gyvena Lietuvoje ir turi mokėti PSD įmokas, yra išvykimo/atvykimo deklaravimas Gyventojų registre“,–  aiškino VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė

Pabrėžiama, kad emigrantams, kurie užsienyje praleidžia daugiau nei šešis mėnesius, būtina deklaruoti gyvenamosios vietos pakeitimą, nes tai numato Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatos.

Deklaravusiem išvykimą iš Lietuvos PSD mokėti nereikės, bet grįžus į Lietuvą reikia registruotis Gyventojų registre ir pradėti mokėti PSD įmokas.

Jeigu emigranto išvykimas nebuvo užregistruotas Gyventojų registre, ir emigrantas dirbo kitoje Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėje arba Šveicarijoje, jam nereikia mokėti Lietuvos PSD įmokų.

Tačiau toks emigrantas turi turėti dokumentą, kuris įrodytų, kad jis yra draustas kitoje šalyje ir tokį dokumentą prireikus pateikti mokesčių administratoriui.

Tam gali tikti E101, E102, E103 ar E106, E121 formos pažyma arba kompetentingos institucijos išduota laisvos formos pažyma, kuri patvirtina, kad šis žmogus kitoje ES, EEE šalyje arba Šveicarijoje buvo apdraustas socialiniu (įskaitant ir sveikatos) draudimu.

„Mokesčių inspekcija pažymas ir preliminarias deklaracijas formuoja pagal trečiųjų šaltinių (pvz.: Valstybinės ligonių kasos, darbdavių, kredito įstaigų) pateiktus duomenis. Gyventojas, teikdamas metinę pajamų deklaraciją, turėtų pažiūrėti, ar joje įrašyti duomenys yra teisingi ir, jei reikia, juos 35A laukelyje pagal savo turimą informaciją patikslinti“, – aiškino V.Vildžiūnaitė.

Pabrėžtina, kad 35A laukelyje neįrašomas laikotarpis, kuriuo asmuo buvo išvykęs ir savo išvykimą deklaravęs Gyventojų registre arba kai jis buvo apsidraudęs socialiniu (įskaitant ir sveikatos) draudimu kitoje ES, EEE valstybinėje narėje arba Šveicarijoje.

VMI taip pat priminė, jog šiais metais pajamų deklaracijos priimamos iki gegužės 2 dienos. Deklaraciją galima pateikti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos.

Bigbenas.com


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...