Vokiečiai imasi sintetinio dyzelino gamybos

audi_ediesel_03-590x330Kompanija „Audi“ Drezdene atidarė bandomąją gamyklą, kurioje iš aplinkos oro, vandens ir žaliosios elektros energijos pradėtas gaminti CO2 neutralus sintetinis dyzelinas.

Naujojo kuro gamybos principas pagrįstas energijos vertimo skysčiu dėsniais. Žaliavų funkcijas atlieka vanduo, tiesiog iš aplinkos oro išgaunamas anglies dioksidas ir elektros energija. Pagal „Audi“ koncepciją, kuo daugiau tokiems procesams reikalingos elektros energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, kad aplink atidaromą gamyklą jau yra tam tikra saulės, vėjo ir pan. jėgainių infrastruktūra, kuri ateityje tik plėsis.

Atskiruose elektrolizės procesuose vanduo skaidomas į vandenilį ir deguonį. Vėliau atliekamų cheminių reakcijų metu vandenilis tam tikrame slėgyje ir temperatūroje reaguoja su iš oro išgautu anglies dvideginiu. Šio 70-ies procentų efektyvumo proceso metu gaunamas dirbtinis žaliavinis naftos produktas, kurį kūrėjai pavadino „Blue Crude“.

Gamykloje kas dieną bus galima pagaminti maždaug po 160 litrų „Blue Crude“, o taikant tolesnes reakcijas ir technologijas, 80 proc. šio žaliavinio produkto bus galima paversti sintetiniu dyzelinu, kuriam sugalvotas komercinis pavadinimas „Audi ediesel“. Per kelis artimiausius mėnesius planuojama pagaminti maždaug 3000 litrų šių CO2 neutralių degalų.

Iš pirmosios ką tik pagamintų komercinės degalų partijos Vokietijos federalinė švietimo ir mokslinių tyrimų ministrė prof. dr. Johanna Wanka paėmė pirmuosius 5 litrus serijinės gamybos sintetinio dyzelino ir susipylė į savo tarnybinio automobilio „Audi A8“ degalų baką.

Po šio simbolinio veiksmo ministrė savo kalboje išreiškė viltį, kad „… jeigu šį iš anglies dvideginio išgautą kurą pavyktų gaminti ir dideliais kiekiais tiekti į rinką, tai būtų didelis pasiekimas tvarios pramonės ir aplinkai draugiškos ekonomikos srityje“.

Sintetinis dyzelinas pasižymi ypač aukštu cetaniniu skaičiumi, neturi naftos produktams būdingo kvapo ir jame nėra sieros. Jis gali būti bet kokiu santykiu maišomas su natūraliu dyzelinu.

Ateityje tikimasi pritaikyti automobilius ir važiavimui grynu sintetiniu dyzelinu.

Cargonews


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą