Vokietija įteisino kanapių naudojimą medicininiais tikslais

Vokietijos parlamentas praėjusį ketvirtadienį, svarstydamas įstatymų projektą, nubalsavo leisti naudoti kanapes ir jų preparatus medicinos tikslais. Šis klausimas jau ilgą laiką kėlė karštų diskusijų šalyje.

Gydytojai teigia, kad kanapės gali pasitarnauti vėžiu sergantiems pacientams – mažinti chemoterapijos šalutinius poveikius, kovoti su apetito stoka ir svorio netekimu. Kanapės taip pat gali sumažinti išsėtinės sklerozės simptomus, lėtinius skausmus.

Įstatymas įsigalios nuo kovo mėnesio. Pacientai turės galimybę gauti kanapių receptą iš savo gydytojo. Marlene Mortler, Vokietijos narkotikų kontrolės komisarė, dirbo su šalies teisine aplinka priimant sprendimą, kuris leidžia pacientams pirkti kanapes iš vietinių vaistinių su gydytojo išduotu receptu.

„Tai yra puiki naujiena pacientams, kurie to laukė jau ilgą laiką“, – sakė M. Mortler.

Iki šiol tik nedaugelis žmonių, turinčių rimtų sveikatos sutrikimų, galėjo gauti leidimą naudoti vaistą gydymui, tačiau susidurdavo su daug kliūčių. Šiuo metu šalyje tik apie 1 000 žmonių yra leidžiama naudoti preparatus, kurių sudėtyje yra kanabinoido THC.

Opozicinės partijos Vokietijoje, kaip Žaliųjų ir Kairiųjų partija, jau seniai kovojo dėl legalizavimo.

„Rimtai sergantys žmonės turi gauti geriausią gydymą, koks tik įmanomas“, – pasakė sveikatos apsaugos ministras Hermannas Gröhe, kuris ir pasiūlė įstatymą.

Tokiose valstybėse kaip Prancūzija ar Kanada, taip pat dalyje JAV valstijų jau kurį laiką kanapių galima įsigyti su receptu.

Vokietijoje džiovintų kanapų žiedų ir jų ekstraktų bei kitų kanapių preparatų išlaidos bus padengiamos iš sveikatos apsaugos lėšų, skirtų pacientams, kurie neturi kitų gydymo galimybių.

Alfa.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą