Vokietija siekia apsisaugoti nuo „socialinio turizmo“

AFP/Scanpix nuotrauka

AFP/Scanpix nuotrauka

 

Kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai socialinės paramos Vokietijoje galės prašyti tik šalyje išgyvenę penkerius metus. Tokias nuostatas ketvirtadienio vakarą patvirtino Bundestagas.

Kaip informuoja „Deutsche Welle“, tokiomis priemonėmis siekiama riboti srautą imigrantų, kuriuos vilioja didelės socialinės pašalpos Vokietijoje. Tai reiškia, kad imigrantai nebegalės prašyti socialinės paramos tuo metu, kai ieškos darbo.

Vokietijos valdžia savo sprendimą grindžia tuo, kad pretenduoti į socialinę paramą šalyje turėtų tik tie asmenys, kurie gyvena, dirba ir moka socialinio draudimo įmokas. O tie, kad nedirba Vokietijoje ir kuriems reikia paramos, turėtų kreiptis į savo šalių socialines tarnybas.

Mažiau nei penkerius metus Vokietijoje gyvenantys kitų ES šalių piliečiai galės prašyti socialinės paramos tik vienam mėnesiui, kas leis tokiems žmonėms grįžti į savo šalis.

Toks Vokietijos vyriausybės sprendimas yra atsakas į 2015 metais Federalinio socialinių klausimų teismo sprendimą, jog kitų ES šalių piliečiai Vokietijoje gali pretenduoti į socialines pašalpas tik išgyvenę daugiau nei šešis mėnesius. Dabar Bundestago priimtas dokumentas bus aptariamas Bundesrate.

Terminą „socialinis turizmas“ Vokietijoje plačiai imta vartoti 2013 metas. Keli politikai ėmė jį vartoti kalbėdami apie atvykėlius iš Rytų Europos ir kitų šalių, kurie atvyko į Vokietija ir kitas turtingesnes Vakarų Europos šalis.

bns_logo_v2

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą