Vokietija užsimojo atsikratyti bedarbių imigrantų

news6Z49js

Norėdama mažinti išmokas emigrantams, D. Britanijos pramintu keliu planuoja pasukti ir Vokietija. Šalies politikai pradėjo svarstyti galimybę nemokėti išmokų tiems imigrantams, kurie neturi darbo.

Tokius ketinimus suskubo sukritikuoti Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pranešė portalas delfi.lt. Anot jo, Europos Sąjungos (ES) narės visus Bendrijos piliečius turi laikyti lygiais, o tai reiškia, kad jos neturėtų taikyti diskriminacinių nuostatų atvykusiems iš kitų šalių.
 
Manoma, kad toks drastiškas pasiūlymas gimė po to, kai Vokietijos federalinis teismas nutarė, jog visi ES piliečiai, Vokietijoje išgyvenę bent šešis mėnesius, gali pretenduoti į visas socialines lengvatas, nepaisant to, ar jie dirba, ar yra bedarbiai.
 

Tuo tarpu Vokietijos darbo ministrė Andrea Nahles pasiūlė, jog bedarbio pašalpos Vokietijoje gyvenantiems emigrantams būtų mokamos tik pragyvenus šalyje penkerius metus. Priešingu atveju, jam keturias savaites būtų mokama tik pragyvenimo pašalpa.

Valdžia apgalvojo ir dar vieną žingsnį: norėdami, kad šalyje būtų kuo mažiau išlaikytinių, vokiečiai darbo nesusiradusiems ir neįsitvirtinusiems imigrantams sutiktų apmokėti kelionės namo išlaidas, kad šie socialinių pašalpų galėtų prašyti jau būdami savo šalyje.

 

 
Šaltinis: tiesa.com
 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...