Vokietijai įvedus sienų kontrolę migrantų srautas neišseko

dv2126940

Vokietijai įvedus sienų kontrolę migrantų srautas neišseko AFP nuotr.

Banguojančias kalvas pakeičia ūkanotos Alpių viršukalnės prie Vokietijos perėjos, į kurią toliau plūsta nuo karo nukentėję pabėgėliai, nepabūgę netikėto Berlyno sprendimo įvesti sienos kontrolę.

Apie tūkstantis prieglobsčio ieškančių žmonių kirto sieną su Austrija po to, kai Vokietija paskelbė staigų politikos pokytį, nors atvykėlių srautas pastebimai sulėtėjo lyginant su padėtimi ankstesnėmis savaitėmis, naujienų agentūrai AFP sakė federalinės policijos atstovas Raineris Scharfas (Raineris Šarfas) Vokietijos pietiniame Freilasingo miestelyje.

Nuo sekmadienio vakaro buvo sulaikyti apie 10 tuo keliu važiavusių įtariamų žmonių kontrabandininkų, pridūrė jis.

Naujosios priemonės turėtų ypač palengvinti padėtį Bavarijos žemės sostinėje Miunchene, kur nuo rugpjūčio 31 dienos apie 63 tūkst. migrantų atvažiavo traukiniais į pagrindinę stotį, iš jų po 20 tūkst. – per du vėliausius savaitgalius.

Dabar policija, sutelkta pasienio miesteliuose, tokiuose, kaip vaizdingasis Freilasingas, pasipuošęs snapučiais apsodintais kaimiško stiliaus namais ir dailiomis bažnyčių smailėmis, surenka pabėgėlius dar prieš jiems pasiekiant didžiuosius miestus.

„Iki šiol kiekvienas buvo vežamas į Miucheną, – sakė R.Scharfas. – Dabar atliekame tam tikrą jų išankstinę registraciją, užrašydami žmonių vardus ir kita. Tuomet jie sodinami į autobusus ir gali būti paskirstyti po visą Vokietiją.“

Kanclerės Angelos Merkel atstovas pirmadienį tvirtino, kad šalis neužtrenkia durų pabėgėliams, bet argumentavo, kad reikia naujų priemonių, kad būtų atkurta tvarka prieglobsčio suteikimo sistemoje.

Į Freilasingo geležinkelio stotį dabar jau vėl važinėja traukiniai iš Austrijos, kurių eismas buvo trumpam sustabdytas pirmadienį paryčiais, tačiau tarp keliautojų tebetvyrojo sąmyšis, o automobilių eismas tebebuvo įstrigęs.

Policijos pareigūnai buvo įpareigoti išlaipinti migrantus iš traukinių, surinkti jų asmeninius duomenis, užregistruotiesiems užmauti ant riešo žalią juostelę, o vėliau socialiniai darbuotojai ir savanoriai daugelį aprūpindavo maistu, vandeniu ir nakvyne.

Šurmulys buvo didelis, bet be didelės įtampos, kurią naujieji atvykėliai, daugiausiai sirai, pasakojo patyrę keliaudami per Turkiją, Graikiją, Balkanus, Vengriją ir Austriją, prieš pasiekdami pajėgiausią Europos ekonomiką.

40-metis mechanikas iš Damasko, vardu Mohammedas (Mohamedas), atrodė išsekęs, laukdamas eilėje pabėgėlius turinčio išvežti autobuso.

„Vengrijoje mus prievarta suvarė į stovyklas, paėmė pirštų atspaudus – mums teko pabėgti“, – sakė jis.

Jis sakė, kad toks elgesys labai skyrėsi nuo griežtų, bet draugiškų vokiečių policijos pareigūnų, atskyrusių migrantus nuo kitų keliautojų tik plona baltos ir raudonos spalvos juosta.

„Labai malonu“, – pažymėjo Mohammedas, o daugelis kitų pabėgėlių pritariamai linksėjo.

Šaltinis: kauno.diena.lt / BNS info

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą