Žmogaus teisių komitetas pritarė Pilietybės įstatymo pataisoms

pasas_px600(1)Gegužės 20 d. posėdyje Žmogaus teisių komitetas apsvarstė Pilietybės įstatymo 7 ir 24 straipsnio pataisas (Įstatymo projektas Nr. XIIP-2110, toliau – projektas).

Projekto tikslas – užtikrinti galimybes visiems šeimos nariams (tėvams, vaikams ir vaikaičiams) vienodomis sąlygomis išlaikyti gimimu įgytą Lietuvos Respublikos pilietybę tuo atveju, kai gimimu įgyjama ir kitos šalies pilietybė, ir taip realiai įgyvendinti Lietuvos Respublikos pilietybės tęstinumo principą, o kartu per šeimos ryšius puoselėti lietuvybę, ryšį su Lietuva ir realizuoti galimybes prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo.

Projekte numatoma, kad Lietuvos Respublikos piliečiais kartu ir kitos valstybės piliečiais galėtų būti asmenys, kurie Lietuvos Respublikos pilietybę ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdami, taip pat jų vaikai. Kartu projekte išlaikomas apribojimas, kuriuo numatoma, kad tokio asmens vaikaitis, sulaukęs 21 metų, turėtų pasirinkti Lietuvos Respublikos arba kitos valstybės pilietybę. Taip būtų suteikta galimybė tik dviejų kartų asmenims būti Lietuvos Respublikos ir kartu kitos valstybės piliečiais ir tai būtų įstatymu nustatytas atskiras atvejis, kada asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis (Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnis). Asmenys, kurie turėtų teisę būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais ir kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo būtų netekę Lietuvos Respublikos pilietybės dėl to, kad įgijo kitos valstybės pilietybę, galėtų paduoti prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo Pilietybės įstatymo nustatyta tvarka.

Įtvirtinus tokias įstatymo nuostatas, būtų užtikrintas Lietuvos Respublikos pilietybės, įgytos gimus, tęstinumas šeimoje. Projekto rengėjų įsitikinimu, taip Lietuva išsaugotų dalį savo piliečių ir prisidėtų prie šeimos pastangų išsaugoti stipresnį emocinį ryšį su Lietuva.

Komitetas teigiamai įvertino projekto tikslus ir iš esmės pritarė projektui.

Parengė Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja Eglė Gibavičiūtė


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...