Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia studijuoti Lietuvoje!

Nuotrauka: Augustas Didžgalvis

Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) džiaugiasi galėdamas pranešti apie naujos bakalauro studijų programos anglų kalba, „Politics of Global Challenges“, pradžią jau šį rudenį.

Pandemijos, migracija, visuomenės senėjimas, sparti technologijų kaita, auganti nelygybė, ekologija, demokratijos krizė – gyvename sparčiai besikeičiančiame globaliame pasaulyje. Norint tai spręsti, nebeužtenka dirbti po vieną, todėl šios programos tikslas – paruošti specialistus ateities politikai, kurie galėtų ne tik susikalbėti su skirtingomis grupėmis (politikais, verslo atstovais, nevyriausybinėmis organizacijomis, gamtos, technologijų ir kt. sričių specialistais) bet ir burti jas, imtis lyderystės siekiant suvaldyti svarbiausias šiuolaikines problemas.

„Bakalauro studijų programa nuolat kinta, nes mes drąsiai eksperimentuojame. Norime atliepti šiuolaikinius iššūkius, ugdyti plačiai mąstančią, kritišką ir aktyvią jaunąją kartą. Šiandien nebeužtenka būti tik siauros srities specialistu: būtina gebėti dirbti komandoje, susikalbėti su skirtingais žmonėmis, naudoti sudėtingus mokslinės analizės įrankius, išmanyti filosofines ir moralines dilemas, greitai bei profesionaliai reaguoti krizių metu. Stengiamės, kad mūsų studentai gautų viską, kas geriausia – puikius, inovuoti nebijančius dėstytojus, pasaulinio lygio tarp-disciplininę studijų programą ir gabius, motyvuotus studijų kolegas.“ – teigia dr. Lina Strupinskienė, VU TSPMI direktorės pavaduotoja studijoms.

Pasaulį keičiančios studijos

VU TSPMI yra viena ryškiausių socialinių mokslų institucijų Rytų Europoje ir Baltijos regione. Institutas yra akademinė institucija, besispecializuojanti socialinių ir politikos mokslų srityje. Jau daugiau kaip 30 metų ugdome naują Lietuvos intelektualinio elito kartą: kartą, kuri yra smalsi, socialiai aktyvi, orientuota į visuotinį išsilavinimą ir turinti plačios aprėpties suvokimą. Įsteigtas 1992 m., institutas greitai tapo viena pirmaujančių socialinių mokslų institucijų ir vienas pirmųjų Baltijos regione pradėjo rengti politikos mokslų programą. Netrukus po to jis tapo aktyviu akademinės bendruomenės ir visuomenės veikėju – tai viena iš priežasčių, kodėl studentai čia turi galimybę augti atviroje diskusijoms ir nuomonių įvairovei aplinkoje.

VU TSPMI susidursite su socialinių ir tiksliųjų mokslų sinteze bei turėsite galimybę įsisavinti pažangiausias socialinių tyrimų metodikas ir priemones. Studijos orientuotos į asmeninę atsakomybę ir lyderystę, su galimybe bent vieną semestrą praleisti pažangiausiuose užsienio universitetuose Europoje bei kituose regionuose.

Kviečiam visus bendruomenės narius ir nares rinktis studijuoti Lietuvoje – pasinaudokite galimybe būti įvykių centre kartu su profesionaliausiais savo srities ekspertais ir aktyvia bendruomene!

Primename, jog užsienio lietuviai turi galimybę gauti paramą ir / arba stipendiją studijuojant Lietuvos aukštosiose mokyklose. Taip pat primename, jog visi ES šalių gyventojai turi galimybę įstoti į valstybės finansuojamas vietas (VF) norint studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose. (https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai)

Daugiau informacijos apie „Politics of Global Challenges“ galite rasti čia: https://www.tspmi.vu.lt/globaliu-issukiu-bakalauras/ ir mūsų socialiniuose tinkluose: https://linktr.ee/tspmi

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą