Amsterdame gyventi darosi per brangu. Būsto kainos Nyderlanduose nebekontroliuojamos?

Tai dažniausiai pateikiama, kaip naujiena, bet dauguma iš jūsų, manau, tai jau žinot: gyvenimas didesniuose šalies miestuose darosi beveik neįmanomas jeigu tu arba tavo tėvai neturi tam pakankamai pinigų.
NRC paskelbė „Nederlansche Bank“ (mūsų centrinės institucijos) žinią, kad būsto kainos Nyderlanduose dar nepasiekė „burbulo“ stadijos, bet jau kaista – tai tapo galvos skausmu kiekvienam, išsioperavusiam ir pardavusiam inkstą, kad galėtų įnešti pradinę būsto Amsterdame įmoką.

Štai kas vyksta Nyderlandų būsto rinkoje:

Taip kalba centrinis bankas (galite to neskaityti, jeigu esate iš Londone, Niujorko ar Paryžiaus). Jauni ir išsilavinę žmonės keliasi į miestus dėl darbo/pramogų. Socialinio būsto jie negauna, o nuomojamą butą rasti už prieinamą kainą (laisvajame sektoriuje) reta, kaip kad olandui atsisakyti „bitterballen“, nekildojamo turto kainos kyla kaip ant mielių. Šeimos kraustosi iš Amsterdamo į tokius miestus kaip Zandamas ir Harlemas, todėl kainos kyla ir ten.

Amsterdame nekilnojamo turto kainos auga (taip pat ir Utrechte, Grioningene ar Leidene, iš esmės, bet kuriame mieste, kuriame įsikūręs universitetas), todėl vis atsiranda keistų pardavimo sandorių. Amsterdame reikia sumokėti vidutiniškai daugiau nei 60 000 grynais, jeigu nori įsigyti namą be „voorwaarden“ (finansavimo sąlygų). Daugiau nei 25%  pirkimų vyksta be prakeiktų būsto paskolų!

Socialinės būsto rinkos pasėkmės Nyderlanduose

Tikra tiesa, kad žmonės, turintys turtingus tėvus, yra lengvesnėje pozicijoje (pasirodo, ši tiesa nesikeičia tūkstančius metų). Šį procesą įtakoja ir žemos santaupų palūkanos, tad turtingiems tėvams sprendimas nupirkti vaikui namą yra puikus būdas investuoti pinigus, nei tiesiog laikyti juos banke.

Žinoma, dėl to Nyderlandų būsto rinkoje atsiranda pasekmių. Žmonės gyvena nuomojamuose būstuose, kurių kaina jiems iš tiesų yra per didelė, dėl to jie negali susitaupyti pinigų savo būsto įsigijimui. Šiais laikais niekas nenori pirkti būsto mažose kaimo vietovėse. Ir galiausiai atvykti gyventi į Nyderlandus iš kitų šalių yra be proto sudėtinga.

Ar yra kokia išeitis iš šios situacijos? Pirmiausia į galvą šaunanti mintis – pastatyti daugiau namų, žinoma. Tačiau savivaldybės neskuba švaistytis leidimais. Tad prie Londonui ar Niujorkui įprastų būsto kainų teks priprasti ir Nyderlanduose.

Kiri Scully | iamexpat.nl


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą



 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...