Naudingos nuorodos

Vertaalbureau Perfect – Vertimų biuras „Perfect“ teikia tikslius ir patrauklius vertimus dėl mūsų vidaus patirties ir ISO sertifikatų (ISO-9001 ir ISO-17100). Su išmaniosiomis vertimo programomis ir efektyviais darbo procesais jie siūlo konkurencingus tarifus ir skaidrumą klientų portale. Jie garantuoja greitą aptarnavimą ir sutarčių įvykdymą, visada konkurencingomis kainomis.

Martkplaats – pati geriausia svetainė ieškoti būsto. Nemažai skelbimų būna iš pirmų rankų (šeimininkų), tad nereikia mokėti tarpininkavimo mokesčio agentūroms (kuris dažnai siekia vieno mėnesio nuomos dydį). Šiame tinklalapyje yra ne tik būsto nuomos skelbimų, bet ir įvairių kitų: knygos, mašinos, kompiuteriai, baldai, dviračiai ir daug daug kitokių smulkmenų.

ACM Vastgoed Management – ne visos nekilnojamo turto agentūros yra blogos. Ši yra tikrai nebloga (kalbu iš patirties). Maža tarpininkavimo kaina ir pakenčiamas aptarnavimas. Deja, dirba ne visoje Olandijoje. Patariu visada daugiau skambinti, o ne susirašinėti laiškais, tada viskas vyks 2 kartus greičiau.

Funda – čia galite rasti daug namų ir butų skelbimų, kurie yra nuomojami, bet daugiausia parduodami.

Pararius – taip pat nebloga svetainė ieškoti būsto nuomos skelbimų.

Jaap – vienas prastesnių su būsto nuoma susijusių tinklalapių, bet turi nemažai skelbimų. 

Directwonen – skelbimų ne itin daug ir kainos gan aukštos.

Speurders – skelbimų lenta apie viską.

Kamertje – kambariukai nuomai ir ne tik.

Rentslam – Būsto paieška iš daugiau nei 400 patikimų svetainių. Tarpininkas nedalyvauja, todėl jokios komisinės ar tarpininkavimo išlaidos.

[Darbas]

Kita labai aktuali kategorija visiems atvykstantiems į Olandiją. Kas savaitę sulaukiu klausimo, „kaip susirasti darbą Olandijoje“. Atsakymas: ieškokite šiuose tinklalapiuose.

Hobij – kaip bebūtų keista, bet ši agentūra veikianti Lietuvoje ieško žmonėms darbo Olandijoje. Ir net pinigų už tai neprašo.

Casius – darbai verslaujantiems meistrams/statybininkams. Yra siūlomi darbai iš užsakovų, o kiekviena brigada ar žmogus gali pateikti savo pasiūlymą. Užsakovas pasirenka jam labiau priimtiną variantą.

Werkspot – toks pat veikimo principas, kaip Casius. Siūlomi darbai susiję su statybomis, apdaila, įrengimu ir panašiai.

Loonwizjer – atlyginimo skaičiuoklė. Dėl progresinės mokesčių sistemos Olandijoje labai svarbu pasitikrinti brutonetto darbo užmokesčio dydį. Skaičiuoklė yra standartinė ir galutinis netto atlyginimas gali skirtis 100 eurų, neskaitant pensijų fondui pervedamo dydžio.

Loonwizjer – atlyginimų vidurkis pagal profesiją. Kartais labai naudinga žinoti ar siūlomas atlyginimas atitinka NL vidurkį.

[Maisto parduotuvių tinklai]

Maisto prekybos tinklų yra nemažai, tad pasirinkimo taip pat. Daug tų pačių maisto produktų rasite visose parduotuvėse. Sveikesnį arba „firminį“ maistą Olandai perka specializuotose žuvies, mėsos, sūrio krautuvėlėse. Dažnai jos būna nedidelės, bet turi didelį pasirinkimą. Jose, be abejo, kaina kiek aukštesnė.

Albert Hijn – viena geriausių maisto parduotuvių. Kainos vidutinės.

Aldi – viena pigiausių maisto parduotuvių.

Lidl – irgi viena pigiausių maisto ir ne maisto prekių parduotuvė.

C1000 – viena pigesnių parduotuvių.

Hoogvliet – tas pats, kas ir visur.

Toko – super parduotuvytės, kur galima rasti įvairių tautų produktų. Karaliauja azijietiškos kilmės toko, bet įmanoma rasti rusų parduotuvių, kuriose yra kefyro, pieniškų dešrelių, koldūnų.

[Ne maisto parduotuvių tinklai]

Pravers ir šitie:

Kruidvat – super parduotuvė, kai ieškai kažko namams. Visada galima rasti kažką pigesnio.

Blokker – tas pats, kas Kruidvat.

Ikea – viskas namams nuo a iki z. Galima nusipirkti ir pigesnių naujų baldų ir šiaip visokių mažmožių buičiai.

Action – parduotuvė, kurioje viskas pigiau. Aš rimtai. Kokybė taip pat nedžiugina, nes stebuklų nebūna.

Gamma – Olandiški “Senukai”, įrankiai, statybinės medžiagos.

Praxis – dar vieni “Senukai”, tas pats, kas Gamma.

PerrySport – sporto prekių parduotuvė (masėms).

InterSport – dar viena sporto prekių parduotuvė.

Topshelf – sportas, mada, vaikai.

[Sveikatos draudimas Nyderlanduose]

Zilverenkruis – sveikatos draudimas Olandijoje yra privatus, t.y. pats žmogus turi už save mokėti. Čia vieną iš kompanijų siūlančių sveikatos draudimą. Galima rinktis iš kelių planų, bet bazinio pilnai užtenka. Brangesni planai suteikia daugiau ir geresnių paslaugų, pvz. jei turite prastus dantis galite pasiimti bazinį paketą + dantų draudimą. Dažnai taisantis dantis toks planas jums turėtų atsipirkti.

independer.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

easyswitch.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

vastelastenbond.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

Zilverenkruis.nl – sveikatos draudimas Olandijoje yra privatus, t.y. pats žmogus turi už save mokėti. Čia vieną iš kompanijų siūlančių sveikatos draudimą. Galima rinktis iš kelių planų, bet bazinio pilnai užtenka. Brangesni planai suteikia daugiau ir geresnių paslaugų, pvz. jei turite prastus dantis galite pasiimti bazinį paketą + dantų draudimą. Dažnai taisantis dantis toks planas jums turėtų atsipirkti.

[Lietuviai Olandijoje]

Keletas mūsų susibėgimo kampelių:

Nyderlandai.euOlandijoje gyvenančių lietuvių forumas ir tinklaraštis.

Lietuva.be – Belgijos lietuvių skelbimų tinklalapis, bet būna ir Olandiškų išimčių. Juk Olandija yra šalia Belgijos.

Olandijos lietuvių katalikų bendruomenė – organizuojanti šv. Mišias lietuvių kalba Amsterdame ir kitus katalikiškus renginius.

Olbinfo.nl – Olandijos lietuvių bendruomenė. Oficiali ir veikianti. Beje, mokama.

Internetinės parduotuvės

Olandai labai pažengę internetinėje prekyboje. Internete gali apsipirkti pigiau, patogiau, bet ne visada greitai pristatomos prekės.

Tweakers.net – kainų internetinėse parduotuvėse palyginimo įrankis. Labai naudingas.

Kieskeurig.nl – dar viena super gera svetainė, kurioje vėlgi lyginamos produktų kainos internete.

www.vergelijk.nl ir www.beslist.nl – dar du kainų palyginimo internete tinklalapiai.

Cdrwinkel.com – Nyderlanduose labai brangūs tušti kompaktiniai diskai, tad čia jų galite nusipirkti pigiau. Dar svetainė prekiauja visokiais elektroniniais daikčiukais ir kitais niekučiais.

Pixmania.be – viena mano mėgstamiausių parduotuvių. Prekiauja įvairiais skaitmeniniais agregatais.

Bol.com – super vieta pirkti knygas ir ne tik jas.

Wehkamp.nl – daug daug prekių vienoje vietoje.

Internetas, kabelinė, televizija

Olandijoje yra keli pagrindiniai kabelinės tiekėjai. Vienoje vietovėje gali būti tik vienas kabelinių paslaugų tiekėjas!

vastelastenbond.nl – šiame tinklalapyje galima palyginti interneto ir televizijos tiekėjų siūlomus planus. Visa informacija yra puikiai pateikta ir tereikia nurodyt jūsų gyvenamąjį adresą. Tai yra kolektyvinių pasiūlymų tinklalapis. Taip pat jis siūlo elektrą, dujas, sveikatos draudimą ir kitką.

www.easyswitch.nl – galima palyginti įvairias paslaugų kainas. Paslaugos: internetas, televizija, dujos, elektra, draudimai. Tiesiog pasirinkite labiausiai jums tinkantį pasiūlymą.

consumentenbond.nl – galima palyginti įvairias paslaugų kainas. Paslaugos: internetas, televizija, dujos, elektra, draudimai ir t.t. Taip pat labai naudinga funkcija leidžianti palyginti indėlių palūkanas įvairiuose bankuose (olandiškai „Spaarrekeningen vergelijken“).

UPC – televizija, internetas, telefonas.

Ziggo -teikia tokias pat paslaugas, kaip UPC.

Elektra, dujos, vanduo

Turint gyvenamąjį būstą labai svarbu kuo dažniau keisti elektros, dujų ir vandens (jei įmanoma) tiekėjus. Tokiu būdu galima sutaupyti šimtus eurų. Žemiau pateikti tinklalapiai leidžia palyginti energijos planus iš skirtingų tiekėjų ir išsirinkti pigiausią.

www.easyswitch.nl – galima palyginti įvairias paslaugų kainas. Paslaugos: internetas, televizija, dujos, elektra, draudimai. Tiesiog pasirinkite labiausiai jums tinkantį pasiūlymą.

vastelastenbond.nl – šiame tinklalapyje galima palyginti interneto ir televizijos tiekėjų siūlomus planus. Visa informacija yra puikiai pateikta ir tereikia nurodyt jūsų gyvenamąjį adresą. Tai yra kolektyvinių pasiūlymų tinklalapis. Taip pat jis siūlo elektrą, dujas, sveikatos draudimą ir kitką.

Energieprijzen.nl – energijos kainų „planų“ Olandijoje palyginimas. Labai svarbu turintiems nuosavą būstą. Olandijoje visa energetikos infrastruktūra priklauso valstybei, bet dujas, elektrą ir vandenį tiekia privačios įmonės. Todėl žmonės gali rinktis patrauklesnius firmų pasiūlymus. Taip sukuriama konkurencija.

Ir visi kiti: energieleveranciers.nl

Mobilaus ryšio tiekėjai

Olandijoje ant kiekvieno kampo rasite telefonų parduotuvę. Užsisakyti naują telefoną labai paprasta ir internetu.

Simyo – KPN priklausantis vardas. Veikia prepaid principu, bet galima susikonfigūruoti, kad telefono sąskaita būtų automatiškai papildoma jai baigiantis arba tam tikru dažnumu. Tarp Simyo abonementų pokalbiai nemokami (limituotas minučių skaičius).

Smulkesnius tiekėjus jums padės susirasti Google.

Naujienų tinklalapiai

De Telegraaf – viena populiariausių naujienų svetainių. Lietuviškas Delfi.

NRC Handelsblad – naujienų svetainė, apie kurią nėra ką pasakyti.

NU – klaikus dizainas, bet galima mokytis skaityti Olandiškai.

AD – daug bulvarinių naujienų.

Kam labiau patinka žiūrėti video reportažus, štai kelios įdomios svetainės:

RTL – televizijos tinklas, rodomas Olandijoje ir ne tik. Jų video naujienos puikiausiai tinka mokytis Olandų ir sužinoti kas vyksta šioje šalyje.

Taip pat pora tinklalapių orų prognozei pasižiūrėti:

Weer.nl – rodo orus savaitę į priekį, bet, kiek pastebėjau, prognozė keičiasi 100 kartų. Tiksliausia yra rytdienos prognozė. Važinėjantiems dviračiais patiks lietaus radaras.

Buienradar.nl – paprastesnės išvaizdos svetainė, bet galbūt prognozės ir geresnės.

Radijo stotys

Nederland.fm – Bendras radijo stočių tinklalapis. Galima klausyti bet kurią radiją internetu.

Q-music.nl – Groja pasaulio ir Europos topus. Jokių olandiškų dainų.

SLAM!FM – Taip pat kaip Q-music. Rinkitės pagal skonį.

Automobiliai, auto naujienos, auto skelbimai

Autoweek.nl – labai geras tinklalapis automobilių naujienų su video reportažais, naujų mašinų bandymais.

VWE – lietuviškos Regitros atitikmuo.

Autotrader.nl– automobilių skelbimų perku-parduodu tinklalapis. Taip pat yra ir auto naujienų kategorija.

Autotrack.nl – auto naujienų ir skelbimų svetainė.

Automarkt.nl – didžiausias automobilių turgus Olandijoje. Daugiausia mašinų nuperka lenkai.

RDW.nl – valstybinė automobilių duomenų bazės tvarkytoja. Lietuviškos Regitros atitikmuo.

VWE.nl – privati įmonė, tokios pat funkcijos, kaip RWD.

Nationale Auto Pas (NAP) – privati įmonė, užsiimanti automobilių sertifikavimu. Jie turi savo duomenų bazes, kur galima patikrinti automobilio kilometražą, registruotų avarijų skaičių ir panašiai. Prekiaujantiems automobiliais gali praversti.

Motoroccasion.nl – tinklalapis, siūlantis pirkti/parduoti motociklus.

Taip pat Nyderlanduose egzistuoja mokesčiai asmeniniams arba firmos automobiliams.  Mokesčius visokiems automobiliams galite rasti mokesčių inspekcijos svetainėje arbaAutoweek automobilio išlaidų skaičiuoklėje.

Yra ir naujo automobilio (taip pat taikomas importuotiems ne senesniems nei 3 metai automobiliams) mokestis. Vadinasi BPM. Čia BPM skaičiuoklė. BMP mokesčio įtaką naujo automobilio kainai galite pamatyti Audi A4 2010 kainoraštyje.

ANWB – karališkasis automobilių klubas. Pavadinimas apie šią įmonę nieko nesako. Išties tai platų paslaugų spektrą automobilių savininkams teikianti įmonė. Įstojusieji į šį klubą gali tikėtis techninės pagalbos kelyje  Olandijoje ir visoje Europoje, turizmo paslaugų, draudimo pasiūlymų ir daug kitko. Tinklalapyje taip pat galima pažiūrėti realiu laiku teikiamą kamščių keliuose informaciją, automobilių testus, modelių aprašymus.

brandstof-zoeker.nl – kuro kainų Nyderlanduose palyginimo tinklalapis. Taip pat su degalinių žemėlapiu (Google Maps).

Valstybinės institucijos

Belastingdienst – mokesčių inspekcija. Pastebėjau, kad kai kada informacija olandiškai ir angliškai truputį skiriasi. Imigrantams kitokios žaidimo taisyklės.

www.toeslagen.nl – pašalpos (nuomos ir sveikatos draudimo kompensacija, vaikų pinigai). Galima daug ką tvarkytis internetu.

SVB.nl – socialinės rūpybos institucija. Institucija atsakinga už šeimą, vaikus ir pensijas.Naudinga informacija apie pensijas.

mijnpensioenoverzicht.nl – AOW + pensijų fondų suvestinė kiekvienam NL gyventojui.

Arbeidsinspectie.nl – Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid – Socialinių reikalų ir darbo ministerija.

CBS.nl – Nyderlandų statistikos tarnyba. Labai įdomi informacija mėgstantiems skaičius.

www.uwv.nl/ – Darbuotojų draudimo vykdomoji agentūra – UWV)
Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen yra atsakinga už nedarbo, ligos, nėštumo ir nedarbingumo pašalpas ir kt. UWV galite kreiptis telefonu 0900 – 92 94.

 www.DigiD.nl – su valstybinėmis įstaigomis bendravimas internetu neįmanomas be DigId (jūsų skaitmeninis „asmens kodas“).  Galima užsisakyti nemokamai internetu, duomenys atsiunčiam į namus paštu.

Olandų kalba

Žodynai, mokymosi medžiaga ir kita:

Google Translate – verčia tekstus anglų, olandų, lietuvių ir rusų kalbomis. Verčia „mechaniškai“, bet mintį suprasti padeda.

Volksuniversiteit.nl – nekomercinis universitetas, mokantis daugybę pasaulio kalbų, žinoma, ir Olandų. Mano žiniomis čia yra patys pigiausi olandų kalbos kursai (kaip minėjau, tai ne komercinis universitetas). Kursų intensyvumas pritaikytas dirbančiam žmogui.

Inburgeringscursus – kursai, padedantys integruotis į Olandišką kultūrą kitataučiams. Kartu tai ir Olandų kalbos kursai (intensyvūs). Geriausias dalykas tas, kad šiuos kursus galima gauti savo savivaldybėje nemokamai, bet reikia įrodyti, kad ketini pasilikti Olandijoje ilgam. Kiek girdėjau,visa kursų kaina 5000 eurų. Europos sąjungos nariams šie kursai nėra būtini, bet atvykusiems iš toliau – privalomi.

2bdutch.nl – rodomi įvairūs video klipai su subtitrais. Olandų kalbos mokymasis klausant ir skaitant žodžius. Šis būdas labai geras žiūrint televiziją, nes Olandiška TV dažniausiai filmus rodo originalia kalba su olandiškais subtitrais.

nt2taalmenu.nl – nemažai gramatikos pratimų su atsakymais.

nt2.nl – milijonas knygų ir kursai Olandų kalbos mokymuisi.

Vandale.nl – geros kokybės olandų žodynai ir kitos kalbos mokymosi priemonės.

Pramogos ir kelionės

MuseumKaart.nl – ši kortelė atvers jums duris į daug populiarių ir nežinomų muziejų. Su kortele muziejuose lankytis galėsite nemokamai arba su nuolaida visus metus. Museum kaart kaina kiekvienais metais vis auga, bet kortelė atsipirks, jei aplankysite bent 10 didesnių muziejų.

Mano nuotraukų galerija – galbūt žvilgtelėjus čia, kils minčių, kur važiuoti kitą kartą. Aplankiau jau per pusšimtį įdomybių pačioje Olandijoje.

vvv.nl – turistų informacijos centrai Nyderlanduose. Galima surasti kokie renginiai vyksta Olandijoje ir kitos naudingos informacijos. Pvz. didžiausios šventės ir festivaliai.

Keliaujantiems Nyderlanduose pravers automobilių aikštelių paieška (P + R). P + R yra standartinis žymėjimas vietų, kur galima palikti savo automobilį ir su duotais viešojo transporto bilietais keliauti iki miesto centro. Pvz. su P + R sistema galima vos už 6 eurus visai diena palikti automobilį Amsterdamo priemiesčiuose ir su tramvajumi ar traukiniu nukeliauti iki centro (viešojo transporto bilietai įskaičiuoti į 6 eurų sumą).

ov-chipkaart.nl – viešojo transporto elektroninis bilietas: kur įsigyti, kaip veikia, kur pasipildyti.

9292.nl – viešojo transporto informacija: maršrutai, bilietai, kelionės planavimas.

ns.nl – Olandijos geležinkeliai: traukinių maršrutai, bilietai, stotys.

Kiti

Laisvalaikiodovanos.lt – tai 11 metų veiklą plėtojanti internetinė parduotuvė, prekiaujanti įspūdžio dovanomis. Čia rasite naudingą informaciją apie tai, ką galite nuveikti grįžę į gimtinę, kaip ir kur praleisti laiką turiningai.

radiofave.lt – leidžia klausytis populiariausių lietuvos radijo stočių daug patogesniu būdu.

Dar keletas įdomių ir naudingų tinklapių jūsų dėmesiui:

Feestdagen-nederland.nl – valstybinių švenčių ir laisvų dienų sąrašas Nyderlanduose.

iLocal.nl – puiki paieška žemėlapyje. Galima pasirinktoje vietovėje rasti jums reikiamus objektus: parduotuves, muziejus ir t.t.

NLondertitels.com – olandiškų subtitrų filmams ir serialams svetainė.

Startpagina.nl – ieškantiems tinklalapių Olandijoje įvairiomis temomis, pravers ši svetainė. Joje sukaupta tūkstančiai nuorodų į įvairius puslapius. Pavyzdžiui, kažkas apie Lietuvą,dėvėti baldai ir visokiausi daiktai.

Obvion Hypotheek – Būsto paskolas teikianti įmonė. Manau pravers visiems, kas planuoja pirkti būstą Nyderlanduose. Tinklalapyje pateikta reikalinga informacija, kurią svarbu žinoti prieš apsprendžiant pirkti, firmos pasiūlymai ir siūlomos būsto paskolų palūkanos.

TVGids – televizijos programa visiems kanalams, rodomiems Olandijoje.

Infocentras.iom.lt – dar šiek tiek informacijos apie Olandiją. Deja, ji kiek pasenusi.

Vananaarbeter.nl – svetainėje pateikiama kelių darbų informacija.

mtbroutes.nl – Mėgstate  važinėtis kalnų dviračiais? Čia keletas trasų Nyderlanduose. Žinoma yra žemėlapis.

traphic.nl – automobilių kamščių informacija žemėlapyje. Alternatyva TomTom kamščių tinklalapiui.

openfietskaart.nl – Olandijos dviračių takų ir takelių žemėlapis.

reclamefolder.nl – olandiškų parduotuvių akcijos vienoje vietoje. Labai praverčia.

Šaltinis: https://andrius.sunauskas.lt/naudingi-tinklalapiai-gyvenant-olandijoje/

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą