Amsterdame kitąmet įsigalios didžiausias ES turizmo mokestis

Nyderlandų sostinėje ateinančiais metais bus padidintas turizmo mokestis, jis taps didžiausiu Europos Sąjungoje ir ketvirtu pagal dydį pasaulyje, skelbia vietos žiniasklaida.

Pagal Amsterdamo valdžios institucijų planus, mokestis už nakvynę 2024-aisiais didės iki 12,5 proc. viešbučio kambario kainos. Be to, mokestis kruizinių laivų keleiviams pakils nuo 8 iki 11 eurų asmeniui. Tikimasi, jog tai kitąmet padidins bendras miesto mokesčių iš turizmo įplaukas iki 65 mln. eurų, rašo internetinis leidinys „Express“.

Miesto finansams vadovaujanti Hester van Buren pareiškė, jog mokesčių didinimu siekiama padengti išaugusias išlaidas, o ne turistus atbaidyti.

„Gal ir gerai būtų, jei dideli mokesčiai padėtų kovoti su pernelyg aktyviu turizmu, bet tada pinigų būtų mažiau“, – sakė ji.
Be to, pasak pareigūnės, Amsterdamas svarsto galimybę įvesti mokestį ir vienadieniams turistams, kaip tai jau padaryta, pavyzdžiui, Italijos Venecijoje.

Amsterdamas, kuris yra vienas labiausiai turistų lankomų miestų pasaulyje, pastaraisiais metais aktyviai kovoja su pertekliniu turizmu. Pavyzdžiui, nuo šių metų vasaros buvo uždrausta kruiziniams laivams švartuotis miesto centrinėje dalyje, o prieš tai miesto valdžia nusprendė uždaryti garsųjį „raudonųjų žibintų“ kvartalą ir uždraudė šioje teritorijoje rūkyti marihuaną.

Šaltinis: BNS

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą