Artėjant „Kultūros nakčiai“ Bernardinų sode atidaryta unikali lauko bibliotekėlė

A.Primost/15min nuotr. / Bernardinų sode atidaryta lauko bibliotekėlė

A.Primost/15min nuotr. / Bernardinų sode atidaryta lauko bibliotekėlė

Antradienį, likus vos trims dienoms iki „Kultūros nakties“, Bernardinų sode prie vaikų žaidimų aikštelių atidaryta unikali lauko bibliotekėlė. Tai – „Kultūros nakties“ partnerių Nyderlandų Karalystės ambasados dovana miestui bei prasmingas įvadas į šių metų „Kultūros nakties“ šeimų erdvės programą.

Bibliotekėlės dizainą Nyderlandų ambasados kvietimu kūrė ir gamyba rūpinosi dizaineris Vytautas Gečas (http://vytautas-gecas.lt/) ir jo kolega Vilius Kiškis. Pasak Nyderlandų ambasadoriaus Bert van der Lingen prie bibliotekėlės idėjos taip pat prisidėjo Nyderlandų dizainerė Ineke Hans. Nyderlandų Karalystės ambasada Bernardinų sodui padovanojo Ineke Hans kūrybos kėdę-gultą.

„Vienas svarbiausių mūsų ambasados veiklos tikslų – bendruomenės stiprinimas, miesto ir žmogaus santykis, norime kad Vilnius būtų dinamiškas, draugiškas žmogui miestas, siūlantis kokybišką laisvalaikį, tad tikimės kad bibliotekėlės atidarymas paskatins knygų skaitymo kultūrą miesto parkuose ir įkvėps miestiečius bei miesto svečius nenutrūkstamiems knygų mainams, o mes būdami aktyvūs bendruomenės nariai, stengsimės ir toliau miestiečius džiuginti naujais projektais“, – sveikindamas susirinkusiuosius pabrėžė Nyderlandų Karalystės ambasadorius Bert van der Lingen.

„Kultūringas šeimos miestas“ skatins daugiau skaityti

Nepaisant to, kad bibliotekėlė ir gultas įsikūrė prie vaikų žaidimo aikštelių, joje bus galima rasti knygų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, paaugliams. Atidaryme dalyvavę bibliotekėlės draugai šiandien ją užpildė pirmosiomis knygomis: ambasada pasidalino knygomis apie Nyderlandus, Lietuvių kalbos institutas padovanojo naujausią savo leidinį – „Lietuvių-sanskrito vėrinį“(tai unikalus – 108 lietuviškų ir sanskrito žodžių porų žodynėlis), VšĮ „Laikas skaityti“ iniciatyva „Augu skaitydamas“ dovanojo knygų suaugusiems ir paaugliams, leidyklos „Nieko rimto“, „Muzikija“ – įvairių knygų vaikams, savo knygas dovanojo ir šių metų festivalio „Kultūros naktis“ šeimų erdvės „Kultūringas šeimos miestas“ dalyviai: autoriai Tomas Dirgėla, Evelina Daciūtė, Vilniaus „Strazdanėlės“ ir daugelis kitų į atidarymą atvykusių svečių bei Vilniuje jau veikiančių bibliotekėlių įkūrėjų.

Festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorė Daina Urbanavičienė džiaugėsi, kad šių metų festivalyje Bernardinų sode įsikursianti šeimų erdvė „Kultūringos šeimos miestas“ savo programoje pristato ypatingai daug projektų skirtų būtent skaitymo skatinimo veikloms. „Ypač džiugu tai, kad Nyderlandų Karalystės ambasados dėka turėsime iniciatyvą kuri skatins Bernardinų sodo lankytojus mainytis knygomis ištisus metus“, – sako Daina Urbanavičienė.

Mažųjų bibliotekėlių judėjimas plečiasi

Bernardinų sode tai – ne pirmoji bibliotekėlė, prieš savaitę Bernardinų sodo ekspozicijų erdvėje Tarptautinės Amerikos mokyklos auklėtiniai kartu su savo mokytoju Jeremy Ellis sumeistravo ir sodo Botaninės ekspozicijos erdvėje atidarė vaikų gamintą ir savo mėgstamoms knygomis užpildytą bibliotekėlę.

Mažųjų bibliotekėlių (Little Free Library) judėjimas prasidėjo 2009 metais JAV, greitai išplito po visą pasaulį ir tapo globaliu reiškiniu. Visos bibliotekėlės yra unikalios, turi savo numerį ir yra užregistruotos tarptautiniame bibliotekėlių tinkle (daugiau informacijos galima rasti internete adresu www.littlefreelibrary.org). Lietuvoje pirmoji bibliotekėlė buvo įrengta 2012 m. spalio 13 d. Vilniuje, Tramvajų g. Jos įkūrėja – Milda Varnauskaitė. Milda taip pat pradėjo dalintis lietuviškąja bibliotekėlių istorija tinklapyje www.bibliotekele.lt ir Facebook puslapyje. Bibliotekėlių „virusas“ netruko pasklisti ir Lietuvoje. Šiuo metu mūsų šalyje jų yra arti pusės šimto (Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Rokiškyje, Raseiniuose, Kelmėje, Zarasuose, Plungėje, Birštone ir kitur).

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/kultura/naujiena/renginiai/artejant-kulturos-nakciai-bernardinu-sode-atidaryta-unikali-lauko-bibliotekele-29-641715

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą