Vokietija kovoja su „fake news“ socialiniuose tinkluose – grės baudos iki 50 mln. eurų

Vokietijoje buvo priimtas naujas įstatymas, pagal kurį socialiniams tinklams grės 50 mln. eurų siekiančios baudos, jei jie per 24 valandas nepašalins netikrų naujienų (angl. „fake news“) ir neapykantą skatinančių komentarų.

Teisės aktas, populiariai vadinamas „Facebooko įstatymu“, įsigaliojo nuo spalio 1 dienos. Juo norima paskatinti „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“ ir kitus daugiau nei 2 mln. vartotojų turinčius socialinius tinklus skirti didesnį dėmesį turiniui, pranešama tinklalapyje „EU vs. Disinfo“.

Nors šis įstatymas galios tik Vokietijoje, jį inicijavęs šalies teisingumo ministras Heiko Maas‘as pareiškė, kad sieks panašių priemonių įvesti visoje Europos Sąjungoje (ES). Europos Komisija jau anksčiau yra pareiškusi, kad socialinių tinklų taisyklės pernelyg neapibrėžtos ir neužtikrina tinkamos vartotojų apsaugos.

Naujasis įstatymas buvo kritikuotas kaip suvaržantis kalbos laisvę, bet Vokietijos valdžios atstovai pareiškė, kad socialiniai tinklai veikia per lėtai tirdami galimus neapykantos ir netikrų naujienų sklaidos atvejus. Kaip rašo „EU vs. Disinfo“, pagal naująjį įstatymą socialiniai tinklai Vokietijoje privalės kas pusmetį paviešinti ataskaitas, kuriose bus nurodyti gauti skundai ir paaiškinamos jų nagrinėjimo procedūros.

„Facebooko“ įstatymo“ priėmimą paskatino skandalas, kuris kilo, kai rusų kilmės mergina pareiškė buvusi išprievartauta Vokietijoje iš Vidurio Rytų šalies atvykusio migranto. Rusiškoje žiniasklaidoje kilo audra, pasipiktinimą išreiškė ir įvairūs Rusijos pareigūnai, bet netrukus mergina prisipažino kaltinimą išsigalvojusi.

Kilus skandalui dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus, „Facebook“ kompanija Senato reikalavimu buvo priversta paviešinti duomenis apie reklamą. Paaiškėjo, kad 470 netikrų paskyrų ir 3300 reklamų buvo susijusios su Rusija, jų bendras biudžetas siekė 100 tūkst. dolerių.

Alfa.lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...