Suomijos mokiniai rašyti ranka nebesimokys

Suomijos švietimo sistema jau seniai vadinama viena pažangiausių pasaulyje ir rodančia pavyzdį kitoms šalims. Naujovė – sprendimas nebemokyti vaikų gražiai rašyti.

2-1-kid

Suomijos mokyklos jau atsisako dailyraščio pamokų ir vietoj to mokys, kaip greičiau spausdinti kompiuterio klaviatūra. Taip pripažįstama, kad šiais laikais bendraujama trumposiomis ar elektroninėmis žinutėmis, rašo „Lietuvos rytas“ remdamasis „The Guardian“ informacija.

„Būdavo bendros rašymo pamokos, kad vaikai išmoktų gražiau ir greičiau rašyti. Bet turėtų būti svarbiau ne tai, kaip rašoma, o kas rašoma“, – teigė Suomijos nacionalinės švietimo tarybos atstovė Minna Harmanen.

Vietoj to nuo 2016-ųjų mažieji suomiai bus mokomi tiesiog atpažinti ant popieriaus išspausdintas raides ar tekstą, o per pamokas daugiau laiko tobulins spausdinimo klaviatūra įgūdžius.

„Vaikams nelengva rašyti ranka, o mokytojams – suprasti tai, ką jie parašo. Spausdintinis tekstas visiems aiškesnis. Turime suprasti, kad spausdinimo įgūdžiai bus daug svarbesni ieškant darbo“, – tvirtino M.Harmanen.

Jos teigimu, mokinių tėvai nesiskundžia – pasitaikė tik keli nusivylę seneliai: „Visame pasaulyje žmonės dejuoja, nes nesugeba įskaityti, kokius receptus jiems ranka išrašė daktaras. Suomijoje šios problemos ateityje nebebus.“

Šaltinis: technologijos.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą