Britų studentui pigiau skraidyti iš Lenkijos į Londone vykstančias paskaitas nei gyventi Londone

7b4e62268b8eb46e10ecc8308d064ca2

23 m. Jonathan’as Davey persikėlė gyventi į Lenkiją, iš kurios kiekvieną savaitę skraido į Londone vykstančias paskaitas, nes taip yra pigiau nei gyventi Londone.

Gdanske gyvenantis J. Davey teigia, kad skrydžių rezervacija, važiavimas autobusu iš ir į oro uostą bei būsto nuoma Lenkijoje jam per metus kainuoja tik 2 100 svarų, tuo tarpu kambario nuoma prie Londono universiteto studentų miestelio jam kainuotų iki 220 svarų per savaitę.

Brito teigimu, neįtikėtina, kad gyventi Lenkijoje ir skraidyti daugiau nei 1 500 kilometrų į paskaitas Londone yra pigiau nei  gyventi ir studijuoti Jungtinės Karalystės sostinėje. Pasak J. Davey, gyvendamas Gdanske jis kasmet sutaupo tūkstančius svarų, kuriuos būtų priverstas išleisti Londone.

Antropologiją studijuojantis britų studentas ištyrė visų skrydžių tarp Londono ir Rytų Europos miestų, kuriuose pigesnis pragyvenimas, maršrutus bei kainas ir nusprendė apsigyventi Gdanske. J. Davey kiekvieną trečiadienį iš Gdansko į Londono Lutono oro uostą išskrenda 6 val. ryto ir dėl valandos laiko skirtumo jis jau 10 val. būna universitete vykstančiose paskaitose.

J. Davey paskaitose būna nuo trečiadienio iki penktadienio ir tada vėl išskrenda į Lenkiją, kurioje gyvena iki kito trečiadienio. Dvi naktis per savaitę J. Davey‘s praleidžia pigiuose Londono bendrabučiuose arba nakvodamas pas draugus, o Gdanske gyvena turistų bendrabučiuose (angl. hostel), kur už nakvynę sumoka 35 svarus per savaitę. Skraidydamas tarp Lenkijos ir Jungtinės Karalystės britas ima tik rankinį bagažą.

8ac662788444d85052267fb5d91596b8

Neseniai J. Davey kilo geniali mintis apsigyventi Lietuvos sostinėje Vilniuje, tačiau kol kas jis šios minties atsisakė, nes iš Vilniaus į Londoną anksti ryte neskraido lėktuvai ir jis vėluotų į paskaitas.

J. Davey mėgaujasi gyvenimu Gdanske, kuriame jis sutiko daug naujų draugų. Nors pasak brito, jo tėvai galvoja, kad jis išprotėjo, tačiau J. Davey įsitikinęs, kad gyvenimas svečioje šalyje ir nuolatinis skraidymas į Londoną primena atostogas.

Nacionalinė studentų sąjunga įspėjo, kad studentų apgyvendinimo sistema priėjo kritinį tašką – nuo 2010 m. iki 2013 m. nuomos kainos padidėjo 25 procentais, todėl privačiai nuomojamų būstų savininkams ir studentams būstus nuomojantiems koledžams siūloma įvesti nuomos kainų „lubas“.

anglija.today logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą