Dvi valandos lauke kasdien padės išvengti trumparegystės

Anot Virginie Verhoeven, tyrėjos iš Erasmus universiteto, norint, kad vaikams neišsivystytų trumparegystė, jie turėtų bent dvi valandas per dieną praleisti lauke.

Savo disertacijoje ji taip pat teigia, kad vaikams reiktų sumažinti ir naudojimąsi išmaniaisiais telefonais bei planšetiniais kompiuteriais ir atsisakyti įpročio skaityti lovoje.

Nors trumparegystė dažniausiai yra paveldima, silpstančiam regėjimui didelės įtakos turi ir aplinkos poveikis, – sako V. Verhoeven. Pasako jos, būtent todėl labai svarbu imtis priemonių ir užkirti kelią šiam procesui dar vaikystėje.

Didelis trumparegiškumas vaikystėje (šeši ir daugiau) tris kartus padidina aklumo ar kitų sudėtingų regėjimo sutrikimų galimybę vėlesniame amžiuje.

Anot V. Verhoeven, 90% jaunų žmonių Azijoje yra trumparegiai dėl to, kad didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia uždarose patalpose. Trumparegių vaikų vakarų Europoje taip pat daugėja, šiuo metu trumparegystė nustatyta 50% patikrintų vaikų.

V. Verhoeven sako, kad buvimas lauke padeda. Didesni atstumai padeda akims atsipalaiduoti, o dėl dienos šviesos tinklainė išskiria dopaminą, kuris stabdo per greitą akies augimą, dėl ko ir atsiranda trumparegystė.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą