Edė – laimingiausias Olandijos miestas, sąrašo pabaigoje liko Roterdamas

Paskutiniais „Atlas voor Gemeenten“ (Atlaso, kuris apima daugybės 50 didžiausių Olandijos savivaldybių sričių informaciją) duomenimis, žmonės, gyvenantys kaimo vietovėse yra laimingesni už gyvenančius miestuose.

Naujausiame atlaso numeryje pateikiamas „laimingumo žemėlapis“, jame parodyta, jog norint jaustis laimingu, svarbu yra turėti darbą (nesvarbu, apmokamą ar ne), draugų ir būti sveikam. Tačiau žemėlapyje matosi, kad keturių didžiausių Nyderlandų miestų gyventojai mažiau laimingi už mažesnių miestelių gyventojus.

Laimingiausi yra Edės, esančios Gelderlando provincijoje, gyventojai – 89% vietinių žmonių patenkinti savo padėtimi, po jų laimingumo sąraše Alphen aan den Rijn ir Amstelveen. Roterdamas atsirado šio sąrašo pabaigoje, laimingi čia 82% gyventojų.

Tyrėjas Gerardas Marlet sako, kad miestai traukia laimės ieškančius žmones: „Jie tikisi čia susirasti tinkamą partnerį, darbą ar pramogų laisvalaikiui. Bet nereiškia, kad čia jie taps laimingesni nei buvo anksčiau.“

Atlase teigiama, kad turtingi, baltosios rasės, išsilavinę, vedę krikščioniais pensijinio amžiaus žmonės, turintys kartu nebegyvenančių vaikų, mano esantys laimingi.

OlandijosLietuviai.Lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą