Į Klaipėdą daugiausiai važiuoja vokiečiai ir rusai: ką pasiūlo

Klaipėda – Lietuvos uostamiestis, kurį kiekvieną vasarą aplanko daugybė turistų iš įvairių šalių.

klaipedaKiekvieną vasarą turistai pagyvina Klaipėdos miestą ir, žinoma, aplanko įvairius muziejus, kurie žiemos metu dažnai būna užmiršti uostamiestyje gyvenančių žmonių. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė teigia, jog kaip ir kasmet, šiemet taip pat tikisi išvysti daugybę užsieniečių iš įvairių šalių.

„Žinoma, jei tik orai keliauti ir vaikščioti po senamiestį bus palankūs“, – juokauja R. Savickienė.

Į Klaipėdą turistai atvyksta įvairiu transportu: automobiliu, autobusu, keltu ar kruizu. Kadangi kruizu kelionės dažnai būna tolimos, Klaipėdos mieste kartais galima pamatyti žmonių net iš tolimųjų Azijos kampų. Visgi dažniausiai mūsų miestą aplanko vokiečiai ir rusai. Tačiau turistų iš Rusijos labai sumažėjo dėl politinės situacijos.

„Kiekvienais metais iš Rusijos atvykdavo daugybė žmonių gegužės pradžioje, nes tuo metu rusai švenčia II Pasaulinio karo pabaigą ir turi nemažai laisvų dienų. Tačiau šiemet gegužės mėnesį rusų daug neatvyko“, – faktą patvirtino R. Savickienė.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kiekvienam atėjusiam turistui padeda išsirinkti įdomiausius lankytinus objektus, duoda lankstinuką, kurie yra išleisti įvairiomis kalbomis: vokiečių, rusų, ispanų, italų, anglų ir prancūzų. Turistai, taip pat, gauna nedidelį Klaipėdos senamiesčio žemėlapį. R. Savickienė mano, jog turistams, atvykusiems į Klaipėdą, surasti objektus ar gauti reikiamos informacijos nėra labai sudėtinga, nes dauguma užsieniečių šneka angliškai, o lietuviai dažniausiai padeda turistams surasti, ko jie ieško.

Klaipėdoje turistai dažniausiai aplanko senamiestį, kuris ypač patinka vokiečiams dėl senųjų pastatų architektūros, teatro aikštę, kur prie Anikės skulptūros labai dažnai galime pamatyti besifotografuojančias užsieniečių grupes, „meno kiemą“- jis yra ypač vertinimas dėl išskirtinės dviaukščių namų architektūros bei žinoma, Klaipėdos simbolį – Meridianą ir dar daugybę objektų, kurie atskleidžia turtingą Klaipėdos miesto istoriją.

Paklausta R. Savickienė, kaip jos nuomone Klaipėdos senamiesčiu galima būtų labiau sužavėti tiek turistus, tiek klaipėdiečius, atsako, jog į šį klausimą savivaldybė bando atsakyti jau visą dešimtmetį.

R. Savickienė mano, jog į Klaipėdos senamiestį reiktų sugrąžinti verslą (atidaryti daugiau mažų parduotuvėlių, kavinių…) . Kol kas Klaipėdoje organizuojamos vasaros šventės (jūros šventė, džiazų festivalis) prideda daug judėjimo mūsų mieste. Reikia tikėtis, kad Klaipėda ir toliau kasmet pritrauks vis daugiau turistų ir uostamiesčiu vis labiau džiaugsis čia gyvenantys žmonės.

ve.lt

 

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą