Italijos rinktinės treneris: „Lietuviai žaidžia nešvariai“

italiana-pianigiani

Italijos rinktinės treneriui Simone Pianigiani sunkiai sekėsi nuryti pralaimėjimo piliulę po ketvirtfinalio dvikovos su Lietuva. Spaudos konferencijoje jis tris kartus per skirtingus atsakymus pakartojo, kad, jo manymu, Lietuvos rinktinė žaidė nešvariai.

„Tai buvo sudėtingos rungtynės, kuriose viena komanda vienu metimu galėjo išplėšti pergalę. Tokiose atkakliose rungtynėse jie turi daugiau patirties. Tam, kad laimėtume rungtynes be paskutinio metimo ir pratęsimo, reikėjo geriau mesti tritaškius.

Kitas dalykas, norėčiau, kad ateityje žaidėjai būtų labiau saugomi. Nes jeigu leidžiamas toks kontaktinis krepšinis, toks nešvarus žaidimas, tai nėra gerai žaidėjams. Žinau kad praėjusią vasarą buvo kalbėta apie tokį Lietuvos rinktinės žaidimą. Esu tikras 100 proc. tikras, kad čempionate nėra daug tokių rungtynių.

Mes kalbame apie tai, kad reikia išvalyti žaidimą, o šiandien buvo neįtikėtini kontaktai. Jie žaidžia antrą savaitę ir negalima priimti tokio lygio kontakto. Tai mano nuomonė.“

Paklaustas, ar Lietuvos rinktinė geriau žaidžia kaip komanda, Pianigiani su tuo nesutiko ir vėl grįžo prie temos apie nešvarų žaidimą.

„Mūsų komanda moka žaisti kartu, bet kai varžovai griebia mus kiekvienoje situacijoje, kai jie stumdo mus kiekvienoje situacijoje, kai jie žaidžia kaip nešvariai, mums nėra lengva kontroliuoti rungtynes.

Manau, kad mes susikūrėme kur kas daugiau laisvų metimų nei jie. Mūsų judėjimas aikštėje buvo kur kas geresnis, tai mūsų pranašumas. Mes pataikėme tik 29 proc. tritaškių, nors jų metėme daug, o jie – 61 proc. Paskutinis Mačiulio metimas buvo sudėtingas, kadangi Danilo Gallinari laikė ranką prieš jo veidą. O paskui Kalniečio tritaškis buvo po kontakto, kai jis nustūmė mūsų žaidėją. Ir čia nebuvo pražangos.

Mano nuomone, pražanga buvo ir tada, kai Gallinari išlygino rezultatą, nes buvo didelis kontaktas iš šono. Tai turėjo būti dvitaškis su pražanga.“

Prie grubaus žaidimo temos Pianigiani grįžo dar kartą besibaigiant spaudos konferencijai, nors paklausta buvo visai ne apie tai.

„Manau, rungtynės buvo mūsų rankose, tačiau mūsų vaikinai pavargo. Tokių kontaktų, kokie buvo šį vakarą aikštėje, mūsų žaidėjai nėra matę nei NBA, nei Italijos lygoje, nei grupės varžybose šiame Europos čempionate. To nebuvo. Tai reali situacija. Aš apie tai kalbu paskutinius metus. Tai faktas“, – nukirto italų treneris ir paliko spaudos konferenciją.

Skaitykite daugiau: http://www.basketnews.lt/news-89133-pianigiani-lietuviai-zaidzia-nesvariai.html#ixzz3lzFipOKe

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą