JAV rinka atsiveria lietuviškai mėsai

Vyriausybës rûmuose Þemës ûkio ministerija Vyriausybës nariams surengë tautinius prieðpieèius, kuriø metu geriausi Lietuvos ûkininkai pristatë iniciatyvà „AuGink savo kraðtà“.

JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos pareigūnai patvirtino, kad Lietuva gaus leidimus mėsos produktų eksportui už Atlanto. Vašingtone oficialiai baigti nuo praėjusių metų gruodžio vykę viešieji svarstymai dėl eksporto leidimų suteikimo.

Mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė, kad realu lietuviškus mėsos produktus į JAV rinką pradėti tiekti po metų ar dvejų:

„Dar reikia sulaukti galutinių sertifikatų, suderinti produktų žymėjimą. Yra dar tokių formalių reikalų. Taip pat reikės dalyvauti parodose, susirasti klientų, tiekėjų, išspręsti sandėliavimo reikalus. Žinome, ką ir kur reikėtų gabenti, bet yra nemažai formalių ir techninių dalykų, kurie priklauso ne tik nuo mūsų. Manau, kad po metų ar dviejų jau turėsime rezultatus. Amerikos rinka mūsų šviežiai mėsai galbūt abejotina dėl labai didelės konkurencijos su kitomis šalimis, tačiau Lietuva turi didelį privalumą, gamindama  didelės pridėtinės vertės gaminius – tai brangesni rūkyti, vytinti gaminiai. Čia mes tikrai konkurencingi,ir šia linkme turėtume dirbti. Pagrindinis mūsų pirkėjas – ne didieji tinklai, tai mūsų išeivija, taip pat lenkų,galbūt rusų išeivija. Jie žino lietuviškų gaminių skonį ir tikrai galėtų juos pirkti”.

Anot pašnekovo, logistika didelių problemų nekeltų. Esą paskaičiavus logistikos kaštus, nuplukdyti konteinerį iki Niujorko gali kainuoti tiek pat, kiek ir nusiųsti vilkiką į Maskvą:

„Tačiau čia svarbus laikas, todėl į JAV reikėtų gabenti šaldytą mėsą. Bet jeigu kalbame apie ilgo galiojimo mėsos gaminius, laikas ir logistikos kaštai didelės reikšmės neturėtų. Eksportuoti savo produkciją galėtų visi mūsų didieji gamintojai, bet čia galėtų įsijungti ir mažesnės įmonės, kurios gamina iš lietuviškos mėsos gaminius. JAV rinka turėtų būti perspektyvi, joje nėra nepagrįstų draudimų, kaip Rusijos rinkoje. Jeigu jau kils kažkokių problemų, tiksliai žinosime, kas ir kodėl. Susiklostė tokia situacija, kad į Rusija nieko nebevežame, eksportuojame į kitas ES valstybes. Dažniausiai čia reikia eksportuoti žaliavą. Todėl JAV dabar yra vienintelė ženkli alternatyvi rinka“,- kalbėjo Egidijus Mackevičius.

Lietuva  bus antroji valstybe Europos Sąjungoje po Airijos, kuriai suteikta galimybė eksportuoti jautieną į JAV. 2013 m. Lietuva į JAV daugiausia eksportavo kviečių glitimo, sūrių ir varškės, duonos ir pyrago gaminių, taip pat valgomųjų ledų.

ziniuradijas.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą