Ką pastebi skrydžių palydovai: girtumo ar ligos nuslėpti nepavyks

An_Austrian_Airlines_flight_attendant_serving_refreshments_to_passengers

Kai skrydžių palydovai pasitinka mus šypsodamiesi prie lėktuvo durų, jie ne tik patikrina dokumentus, nurodo mūsų vietą ar tiesiog savo uniformomis džiugiai reprezentuoja avialinijų prekės ženklą.

Klausimų ir atsakymų svetainėje „Quora“ patyrę skrydžių palydovai atskleidė, ką jie iš tiesų daro per tas keletą sekundžių, kai sutinka keleivį: įdėmiai apgalvoja apie kiekvieną į lėktuvą besilaipinantį žmogų.

Tad kokios dažniausios skrydžių palydovų mintys ir vertinimai, kai jie išvysta keleivį?

Skrydžių palydovai stengiasi padaryti gerą įspūdį

Skrydžių palydovai pirmiausia stengiasi parodyti, kad jie yra labai kompetentingi, šilti ir draugiški. Daugelis žmonių prieš skrydį nervinasi, tad tai yra puiki galimybė sumažinti jų jaudulį.

Tikrinimas, ar keleivis išgėręs

Skrydžių palydovai visų pirma yra apmokyti pastebėti, ar keleivis skrydžio metu nesukels problemų. Jei atrodote girtas arba iš jūsų krepšio akivaizdžiai kyšo alkoholio butelaitis, į lėktuvą galite ir nepatekti.

Kaip keleivis nusiteikęs?

Skrydžių palydovai klausia savęs: „Kaip šis asmuo į mane žiūri? Ar atrodau jam galintis pagelbėti? Ar jis nusiteikęs priešiškai? Ar nelinkęs bendrauti?“

Nors tokios situacijos pasitaiko itin retai, būna atveju, kad itin šiurkščiai ir nemaloniai pasirodžiusio žmogaus paprašoma palikti lėktuvą dar jam nepakilus.

Sveikatos būklės įvertinimas

Akivaizdžiai fiziškai stiprūs žmonės paprastai vertinami kaip „geri ištekliai“. „Jei matau raumeningą, fiziškai stiprų keleivį, įsimenu jo ar jos veidą ir mintyse pasižymiu, kur jis ar ji sėdi. Atsiradus įtarimų, kad susiklostys pavojinga situacija, nepastebimai ir diskretiškai paklausiu vieno iš tokių žmonių, ar prireikus jie sutiktų mums padėti“, – pasakoja vienas skrydžio palydovas.

Taip pat gali būti nutarta žmonių, kurie atrodo fiziškai silpni, nesodinti prie avarinio išėjimo, mat reikia būti pakankamai stipriam, kad atidarytumei avarinio išėjimo liuką.

Tikrinama, ar kalbate angliškai ar kita lėktuve vartojama kalba

Jei keleivis negeba pasakyti nė žodžio kalba, kuri vartojama lėktuve, jis nesupras nurodymų. Tokie keleiviai yra mažiau naudingi kilus pavojingai situacijai, jie negalės perskaityti instrukcijų, jiems sunkiau rasti avarinį išėjimą.

O gal jūs taip pat skrydžio palydovas ar pilotas?

Vienas skrydžio palydovas prisipažino: „Aš stengiuosi išsiaiškinti, ar tarp keleivių yra avialinijų darbuotojų.  Tai gali būti nepaprastai vertinga. Noriu žinoti, kas jie ir kur sėdi“.

Šis skrydžio palydovas pateikė pavyzdį apie 1989 metais Ajovoje įvykusį incidentą. Pilotas bandė suvaldyti situaciją, tuo tarpu vyriausioji skrydžių palydovė prisiminė, kad tarp keleivių skrenda ir vienas pilotas. Stiuardesė jį atvedė, ir profesionalus pilotas padėjo saugiai nutupdyti lėktuvą, išgelbėdamas dešimtis gyvybių. 5

Tikrinama, ar keleivis neserga

Yra buvę atvejų, kai „smarkiai išblyškę, atrodantys mirtinai sergantys“ keleiviai buvo išprašyti iš lėktuvo – juk niekas nenori netikėto gripo protrūkio lėktuve.

Patrauklūs keleiviai pro akis neprasprūsta

Vienas skrydžio palydovas rašė: „Kartais pagalvoju, kad įprastiniame gyvenime neištarčiau nė žodžio vienam ar kitam asmeniui. Ar atvirkščiai – mąstau, štai, kokia ji graži, kasdieniame gyvenime neišdrįsčiau jos net užkalbinti. Bet dabar aš galiu su ja pasisveikinti ir šnektelėti“.

Ar tai iš tiesų rankinis bagažas?

Viena skrydžio palydovė stebisi, kaip kai kurie keleiviai sugeba prasinešti milžiniškus lagaminus kaip rankinį bagažą. Kartais skrydžių palydovai svarsto: „Ir kaip jam pavyko prasmukti pro vartus?“.

Pagaliau lova!

Skrydžio pabaigoje, kai darbas jau beveik baigtas, skrydžio palydovai svajoja, kaip nusimes uniformą ir išsidrėbę ilsėsis viešbutyje ar namuose. Bet kartais jiems belieka pasvarstyti, ar turės laiko sukrimsti sumuštinį prieš kitą skrydį.

Šaltinis: skandinavija.today | Parengta pagal „The Independent“.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą