Klaipėdai – Nyderlandų patirtys

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

 

Uostamiestyje ne pirmą kartą viešėjęs Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Bertas van der Lingenas dviejų dienų vizito metu apžiūrėjo miestui ir visai šaliai strategiškai svarbius objektus. Susitikimų metu susipažinęs su SGD terminalo bei klasterio veiklomis jis tikino įžvelgęs bendradarbiavimo galimybių.

Ambasadorius lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, Klaipėdos universitete, susitiko su bendrovės “Klaipėdos nafta” direktoriumi ir miesto savivaldybės atstovais.

B. van der Lingenas domėjosi suskystintų gamtinių dujų (SGD) panaudojimo galimybėmis Klaipėdos mieste pritaikant gerąsias Nyderlandų Karalystėje vystomas praktikas, taip pat darnaus judumo klausimais.

Jo teigimu, Lietuva, padedant partneriams, gali tapti Baltijos regiono lydere šioje srityje. Esą SGD dujas galima pritaikyti tiek jūrinėje, tiek žemyninėje dalyse.

Miesto meras Vytautas Grubliauskas pasidžiaugė, kad minėdamas savo kadencijos Lietuvoje pusiaukelę B. van der Lingenas pasirinko atvykti į Klaipėdą.

“Esame priėmę daug rimtų ir strategiškai svarbių sprendimų, kurių ryškia dalimi yra ir olandijos verslininkai. Pirmiausia tai – baseino statybos, kurių konkurse dalyvavo jungtinė lietuvių ir olandų komanda, taip pat Bastionų tiltas. Įdomi Nyderlandų SGD panaudojimo įvairiuose sektoriuose patirtis, pradedant viršuoju transportu ir baigiant laivais”, – pagrindinius susitikimo akcentus sudėliojo V.Grubliauskas.

Bendrovės “Klaipėdos nafta” generalinis direktorius Mantas Bartuška pažymėjo, kad Olandija – viena pirmaujančių šalių SGD srityje, svarbi visoje Europoje ir remia Klaipėdos siekį tapti lydere Baltijos regione.

“Klaipėdos nafta” stato SGD stotelę, kuri atvers galimybes Baltijos regionui paskirstyti SGD dujas įvairiose srityse. Šia prasme Olandijos patirtis mums labai vertinga. Aptarėme galimybę galbūt net steigti SGD platformą, kuri būtų analogiška Olandijoje veikiančiai platformai”, – sakė M.Bartuška.

Susitikime su savivaldybės atstovais buvo aptartos ne tik SGD veiklos, bet ir ekologinio transporto perspektyvos.

“Olandai turi puikiai išvystytą dviračių infrastruktūrą, o tai irgi labai aktualu Klaipėdos miestui. Sutarėme palaikyti ryšį ir galbūt ateityje atrasti bendradarbiavimo galimybių”, – pažymėjo savivaldybės administracijos direktoriaus Saulius Budinas.

Ieva Liškevičiūtė  / klaipeda.diena.lt

 

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą